Dat is het Albert Heijn /jojüC Rollade Van supermakkelijk tot hartstikke zelfgemaakt. Garnalencoi Van klassieke wijze lot verrassend anders. J? App Store VOORWOORD Zodra Sint het land uit is, beginnen m'n kinderen al te vragen om de kerstboom. Elk jaar neem ik me voor om er iets smaakvols van te maken, maar het resultaat is steevast een bont gekleurd kunststukje met flikkerende lampjes en een treintje dat eindeloos om de stam heen rijdt. Hoe meer, hoe beter is het motto van mijn kinderen. En ja: met zo'n schitterende boom is het meteen helemaal kerst. Over de invulling van de feestdagen hoef ik niet na te denken: op kerstavond bij mijn schoonmoeder passeren klassiekers de revue: ik proef het kalfspasteitje al. Eerste kerstdag eten we met de hele familie, plus een stoet vrienden. Mijn ouders bereiden het hoofdgerecht: altijd wild. En zuurkool, puree, spruitjes en stoofperen. In groepjes van twee maken we alle andere gerechten. Eén groot feest. Tweede kerstdag vieren we met ons gezin. We trekken een gekke kersttrui aan en waaien lekker uit op het strand met onze hond Pip. En het 'witte-kerstgevoel' zoeken we op in een indoorskibaan. In dit kerstnummer van Allerhande draait het om tradities én gerechten met een twist. Met mooie klassiekers waar je vast al naar uitkijkt en gouwe-ouwe recepten die je misschien terugbrengen naar een kerst van vroeger. Daarnaast kun j e flink uitpakken met de meer avontuurlijke recepten. En natuurlijk hebben we ook gedacht aan heerlijke vega-alternatieven, want bij steeds meer mensen schuift wel iemand aan die geen vlees of vis eet. Mijn zoon Quirijn is zo iemand, die ga ik blij maken met de gevulde flespompoen. En jij? Ga je voor makkelijk, klassiek of een twist? Wat je ook doet, geniet! Enne de meringuetaart van de cover wordt ongetwijfeld een fantastisch spektakelstuk als afsluiter van je onvergetelijke avond! Een heerlijke kerst, aller inde 3 Makkelijk kiezen uit de favoriete Nederland ONTDEK HET OP Google Play Pistache- meringuetaart met frambozen Het recept vind je op pag. 146 Heerlijke kerst Joyce Bierman werkt al 17 jaar voor Albert Heijn en is verantwoordelijk voor Allerhande. Ze woont samen met haar man en 3 kinderen. Haar favoriete plek is de keuken, waar wordt gekookt, gegeten en bijgepraat.

Allerhande | 2019 | | pagina 2