jy k PuMf aenCeken vonder A AV KOKOS - COCO PROBEER NU MET KORTING K/djj ook minder Suiker eten, maat butje cd dok lekkers moedjk token sIoajCI A/CeuirfSjLerCggeworden?. Koekjes Biscuits Dan is dit koekje van Céréal precies watje zoekt: met een heerlijke smaak van kokos en zonder suiker. Ontdek het volledige assortiment op www.cereal.nl en Facebook.com/cereal 'Half november begint het geappal: wie maakt wat? Dit jaar ben ik chef dessert' INTERVIEW aller inde 51 Céréal 1 VS Behalve presentator van de pro gramma's Lingo en Echt Waar?! is Jan Versteegh (33) ook zanger. Met zijn vrouw Dieuwertje (34) heeft hij twee dochters, Bella (0) en Lulu (2). Ze wonen in Diemen. Wat is voor jou het hoogtepunt van 2019? 'Het was al met al een prachtig jaar, met als absoluut hoogtepunt de geboorte van mijn tweede dochter, Bella. Sinds zij er is, is ons gezin compleet. Een vrouw, twee dochters en een kat: totale rijkdom.' Wat betekent kerst voor jou? 'Kerst is het perfecte excuus om de hele familie bij elkaar te krijgen. Mijn broertje en zus hebben het, net als ik, altijd ontzettend druk. Dat maakt dat het gedurende het jaar flink puzzelen is om iedereen tegelijk op dezelfde plek te krijgen, zeker nu zij ook allemaal kinderen hebben. Maar met kerst lukt het altijd. Als ik dan de tafel rondkijk en we zitten allemaal zalig te eten, met een goed glas wijn erbij, dan word ik ontzettend gelukkig. Ik tuig ook het liefst de boom al half november op. Heerlijk.' Wat maak jij met kerst? 'Eerste kerstdag wil ik een mooi stoofvleesgerecht maken. Sinds kort heb ik een serieuze Le Creuset-pan. Daar gooi ik dan mooie riblappen in die vervolgens boterzacht worden, zalig!' Hoe verdelen jullie de taken? 'Het is, zoals bij vrijwel iedereen, altijd goed puzzelen met kerst. Je hebt je eigen familie, de familie van je partner en alle agenda's die daarbij horen. Half november begint ook altijd het geapp: wie maakt wat? Er zorgt iemand voor amuses, voor, hoofd, na en natuurlijk de wijnen. Dit jaar ben ik, op tweede kerstdag, chef dessert.' Wat verwacht je van 2020? 'Het zal hopelijk het jaar zijn dat ook de jongste gaat doorslapen. De afgelopen twee jaar is dat niet meer gebeurd en het lijkt me heerlijk om weer eens zeven uur achter elkaar te pitten. Verder hoop ik dat we, als maatschappij, een beetje liever voor elkaar kunnen zijn. Niet alleen met kerst, maar elke dag van het jaar. Laten we kijken naar wat ons bindt, eerder dan naar wat ons van de ander scheidt. Ik wens jullie allemaal het beste voor 2020!' Net als Jan ook zo'n zin in stoofvlees? Ga naar pag. 104 voor de klassieker boeuf bourguignon. Heb je een jeugdherinnering aan kerst? 'Ik weet nog goed dat we een keer kerst hadden gevierd bij opa en oma, de ouders van mijn moeder. Ik zal een jaar of 8 zijn geweest. Mijn oma had al dagen in de keuken gestaan om een hoeveelheid eten klaar te maken waar je een gemiddeld weeshuis mee zou kunnen voeden. Ze woonden in Spankeren in Gelderland, dus dat voelde vanuit Waddinxveen altijd als een enorme rit. In de avond reden we terug en liggend onder een deken in de achterbak - dat kon toen nog - keek ik hoe de lantaarnpalen voorbijvlogen.' Welke rol speelt eten met kerst? 'Kerst en eten gaan hand in hand. Of ik zelf kook of dat er gekookt wordt, ik kan van beide enorm genieten. Ik kan me helemaal verliezen in een mooi recept zoeken, de juiste boodschappen bij elkaar scharrelen en dan de hele dag in de keuken staan. Maar ook vind ik het heerlijk om bij mijn moeder aan te komen en alle pannen even open te trekken om vervolgens aan tafel te gaan zitten. Praten en eten, dat is kerst. Aandacht voor elkaar.'

Allerhande | 2019 | | pagina 26