Gezond eten lekker bewegen 'Kinderen ervaren wat een gezonde leefstijl inhoudt' BQÖQ Anita Scholte op Reimer is bij Albert Heijn verantwoordelijk voor de kwaliteit en duurzaamheid van producten en vertelt over het Ik eet het beter-programma, waar jaarlijks zo'n 400.000 kinderen aan meedoen. Ik eet het beter, wat is dat voor programma? 'Ik eet het beter zijn voedingslessen voor basisschoolleerlingen vanaf acht jaar, dat Albert Heijn al j arenlang in samenwerking met het Voedingscentrum ontwikkelt. Naast gezond eten en drinken hebben we aandacht voor genoeg bewegen en ontspannen. Daarom werken we ook samen met de Sportkoepel NOC*NSF. Topsporters vertellen in filmpjes hoe belangrijk, leuk en goed sporten is.' Waarom is het zo belangrijk dat kinderen dit op school leren? 'Als we kinderen op j onge leeftij d helpen gezonde en duurzame keuzes te maken, heeft dit kans op gezonder gedrag in de toekomst. Daarom doen we dit juist in de klas, vóórdat kinderen naar de middelbare school gaan en in de pauze zelfhun eten kopen. Met filmpj es en opdrachten leren kinderen alles over de Schijfvan Vijf, over variëren, porties en smaken. Bijvoorbeeld fruitsalades maken met onbekend fruit en dan met de hele klas opeten.' Hoe kunnen scholen meedoen? 'Door zich in te schrijven op www.ikeethetbeter.nl. De enige kosten die zij betalen zijn de verzendkosten van de lesmaterialen. De bijbehorende gezonde boodschappenpakketten staan kosteloos klaar bij Albert Heijn.' Dutch Food Week Tips en weetjes voor een gezond(er) eetpatroon Bewegen en ontspannen Doe wat ik doe Lust ik niet? Week van de Pauzehap STEEDS EEN BEETJE BETER aller Anita Scholte op Reimer, Albert Heijn: telers, Van 5 t/m 16 oktober vindt dit jaar Dutch Food Week plaats. Dutch Food Week wil laten zien waar ons eten vandaan komt, hoe het wordt geproduceerd en wat dit betekent voor onze leefomgeving. Omdat deze Food Week samenvalt met Ik eet het beter, gaat Albert Heijn het gesprek aan met kinderen over het thema: Wat eten we vandaag en wat eten we morgen. Daarnaast zullen er boeren, verwerkers, producenten en verkopers in het kader van Dutch Food Week Masterclass langs scholen gaan om iets te vertellen over hun product of sector. Zo wordt de kennis over het eten vergroot, wat leidt tot bewust wording. Meer weten? Kijk op dutchfoodweek.nl. NOC*NSF Breng leren tot leuen Het is goed voor kinderen om elke dag minimaal 1 uur te bewegen. Laat ze bijvoorbeeld lekker buiten spelen, naar school fietsen of sporten. Maar: ontspannen is minstens zo belangrijk! Zo af en toe uitrusten met een boek of een muziekje is ook gezond. En natuurlijk minstens 9 a 10 uur slapen! Laat als ouder zien dat jij geniet van gezond eten. Je hoeft niet steeds te benadrukken dat groente en fruit gezond zijn. Eet het samen, dan wordt het een gezellige gewoonte. 'Doe wat ik doe' werkt beter dan 'doe wat ik zeg'. Voor een kind aan een nieuwe smaak gewend is, kan het nodig zijn iets wel 10 tot 15 keer opnieuw te proberen. Blijf proeven dus! Aan het begin van het nieuwe schooljaar, van 7 t/m 11 oktober, is er voor basisschoolleerlingen van groep 5, 6, 7 en 8 de Week van de Pauzehap. Met dit jaarlijkse programma van dagelijks zo'n 10 minuten ervaren de leerlingen met elkaar hoe lekker een verantwoorde pauzehap kan zijn. De Week van de Pauzehap is onderdeel van het scholenprogramma Ik eet het beter. Bij het les programma hoort een productpakket boordevol gezonde 10-uurtjes, op te halen bij het merendeel van de Albert Heijn-winkels. Natuurlijk komen de leerlingen tijdens het lesprogramma ook in beweging. Zo is er een sport-doe- boek, gemaakt in samenwerking met NOC*NSF en de sportbonden, met korte beweeg- en ontspanspelletjes voor in de klas en op het schoolplein. Kijk op ikeethetbeter.nl of sport.nl/pauzespelen en download het sport-doe-boek. Op ikeethetbeter.nl vind je ook al het lesmateriaal en de filmpjes van de sporters. 153

Allerhande | 2019 | | pagina 77