Ontdek de trend 'Doe maar een sojalatte met een extra shot.' Dit kun je tegenwoordig zomaar antwoorden als iemand vraagt hoe je je koffie drinkt. Sterker nog: koffie-diversiteit is een trend. ONTDEK DE TREND Nederlanders behoren tot de grootste koffiedrinkers ter wereld. "Een bakkie doen" hoort gewoon bij de Hollandse gezelligheid. Koffie is een hartverwarmend drankje, om bijvoorbeeld de dag mee te beginnen.' Wat een ontdekking 'In de 17de eeuw dronk men in Arabische landen al veel koffie. De 'Arabica' is nog steeds een van de populairste koffie- soorten. Het drankje wekte de interesse van Nederlandse handelaren. Die brachten de koffieplant naar Java en Suriname. Al snel was het drankje populair in heel Europa en Zuid-Amerika en de rest is geschiedenis.' culinaire aangelegenheid. Tegenwoordig ga je speciaal naar een koffietentje voor een cold brew coffee (gezet met koud water) of soja-regenboog-frappuccino met karamelsaus.' Zoveel smaken 'Ooit namen we genoegen met snelfilter- koffie en een scheutje koffiemelk, nu weten we dat er zoveel meer is. Verse bonen, cups, slow coffee of uit de percolator. Als je vegan bent of geen melk drinkt, heb je ook legio opties. Melk wordt vervangen door haverdrank en kokos-, amandel- of sojadrank. Je hebt zelfs speciale plantaardige baristadranken die heel goed opschuimen.' Insta-trend 'In hippe tentjes en op Instagram zie je koffiedrankjes in alle kleuren van de regenboog. Van knalgele kurkuma latte en red velvet cappuccino tot gingerbread special of pumpkin spice latte. Soms wordt de koffie in deze drankjes zelfs helemaal weggelaten en gaat het puur om het 'momentje'. En een beetje om de looks. Want ze zijn lekker om te drinken maar vooral ook leuk om te fotograferen. Kijk maar op de volgende pagina voor het recept van de red velvet latte. Selfieccino?' Van thuis naar tentje 'Vroeger ging je koffiedrinken bij de buurvrouw en was de enige vraag: "Heb je er iets in?" Het was meer een sociale dan aller inde 75 Koffie Ga naar ah.nl/allerhande voor een recept voor Matcha latte ANNI NIYAZIAN CULINAIR REDACTEUR weet alles van eten en wat ermee te maken heeft. In elke Allerhande vertelt ze over de nieuwste culinaire trends en ontwikkelingen. Dit keer: koffie. Van zo'n mooie regenboogcappuccino word je acuut happy. Een serieus goede cold brew coffee kost tijd en aandacht.

Allerhande | 2019 | | pagina 38