ella Lawsor ndeloos aa Fst elke dag :oen e ke ovei KEUKENGEHEIMEN Als de dagen korter worden en de temperatuur daalt, duikt de Britse tv-kok en kookboeken schrijfster Nigella Lawson weer graag haar keuken in. 'Ik ben dol op dit seizoen, zeker als het niet meer zo heet is maar de lucht nog wel stralend blauw. Dan krijg ik spontaan trek in zwaardere gerechten, vol rijke smaken. In padden stoelen en stoofschotels met pompoen. In deze tijd van het jaar bak ik graag taarten, hartig én zoet. Zoals een ouder wetse uientaart met geurige tijm, zó lekker. En taarten en koekjes met kaneel, want daar gaat mijn huis zo heerlijk van ruiken. Het liefst sta ik samen met een vriendin of een van mijn kinderen in de Over Nigella keuken. Deeg maken, koekjes uitsteken, chocolade smelten. Koken is voor mij dé manier om te ontspannen. Samen hakken en snijden, te midden van pruttelende pannen, dat vind ik echt heerlijk. Mijn keuken is een plek om naartoe te vluch ten, weg van de drukte van werk, gezinnen en sociaal leven. Het najaar laat ons een stapje terug doen. Na een stevige maaltijd maak ik graag een lange wandeling in de frisse avondlucht. Dan valt het licht zo mooi op de felgekleurde bladeren die nog van de bomen moeten vallen. Thuis kruip ik met een stuk chocoladetaart voor de open haard. De herfst is echt mijn favoriete seizoen.' allerhande De Britse Nigella Lawson werd beroemd als televisiekok en kook boekenschrijfster. Al decennialang inspireert ze thuiskoks met lekkere recepten. HALVE-MAAN-MES Mezzaluna betekent halve maan in het Italiaans. Het is een halfrond mes met twee handvatten, ook wel een wiegemes genoemd. Nigella kan niet zonder. 'Ik ben geen chef-kok met fantastische snijd-skills. Met een mezzaluna hak ik veilig en moeiteloos verse kruiden, noten en chocolade. Ideaal.' 'In deze tijd van het jaar bak ik graag taarten en koekjes' Ik schraap alles schoon met siliconen spatels om niets te verspillen' 69

Allerhande | 2019 | | pagina 35