Nog even dat zomerse gevoel vasthouden met verrukkelijke wijnen. Wijnkenners Harold Hamersma en Esmee Langereis selecteerden hun favorieten uit de schappen van Albert Heijn. WIJN In de speciale Albert Heijn-editie staan 50 wijnen voor een gezellige nazomer en een heerlijk begin van de herfst. In De Grote Hamersma, de bekendste wijngids van Nederland, staan 3657 wijnen waaronder ook veel van Albert Heijn. Vijftig stuks werden verzameld in een speciale Albert Heijn- editie. Het zijn wijnen voor verschillende momenten. Wijnen om vrolijk mee te borrelen, bruisende wijnen voor een feestje en ook wijnen om uitgebreid mee te tafelen. Behalve een omschrijving van de wijnen vind je in de gids recepten van gerechten die qua smaak perfect bij de wijnen aansluiten. Alledaags plezier Een goed glas wijn hoeft helemaal niet kostbaar te zijn. In de Albert Heijn-gids staan onder meer toegankelijke wijnen vanaf 2.49 die bij makkelijke gerechten passen of heerlijk zijn om zo te drinken. Neem de milde Spatlese van Moselland, de Fat Bastard Chardonnay - fruitig, romig, met een klein zuurtje - of de volfruitige Norton Malbec uit Argentinië. Stuk voor stuk goede wijnen voor die nazomerse borrel. Bijzondere momenten In Nederland drinken we weliswaar minder wijn dan een aantal jaar geleden, maar we zijn wel kieskeuriger geworden. Als er iets te vieren valt, zijn we ook bereid wat meer geld uit te geven aan een wijn. Albert Heijn heeft zeker wijnen voor die gelegenheden. Bijvoorbeeld de volle, houtgerijpte Aliwen Chardonnay uit Chili om heel relaxed van te genieten, buiten met een trui aan of binnen als het fris wordt. En omdat we steeds vaker voor een mousserende wijn kiezen, staan er vier sprankelende bubbels in de gids: van een voordelige cava tot een echte Champagne. Onbekend maakt bemind De laatste jaren worden we in Nederland steeds nieuwsgieriger naar wijnen die gemaakt zijn van onalledaagse druiven- rassen en we vinden het leuk om een wijn uit een onbekend gebied op tafel te zetten. Ook daar zoeken de Albert Heijn-inkopers naar; hun vondsten staan in de winkel. Probeer bijvoorbeeld eens de eigenzinnige Tannat uit Uruguay. Of een zachte rode wijn uit Duitsland, gemaakt van de zeldzame Domina-druif, die je gerust lichtgekoeld kunt drinken. Een ideale wijn om de zomer mee af te sluiten. Harold Hamersma allerhande189 Ideeën opdoen en r genieten? Luister i Harold Hamersma Wijnschrijver 'Wat eten we vandaag? Bij ons thuis is het de meest gestelde vraag en als wijnmens roep ik meteen: "En wat schenken we erbij?" Het antwoord ligt niet altijd voor het oprapen. Al was het maar omdat er steeds meer mooie wijnen in de schappen staan. De keuze is reuze, dat mag je gerust stellen, en als wijnschrij ver wil ik daar graag bij helpen. Wijnjournalist Esmee Langereis en ik doen dat met deze seizoenseditie vol bekroonde Albert Heijn-wijnen en bijpassen de gerechten, om nog meer te genieten. Bovendien hebben Esmee en ik speciaal voor Albert Heijn de podcast 'Wat schenken we vandaag?' opgenomen. In tien minuten tijd, de gemiddel de reistijd van huis naar de dichtstbijzijnde Albert Heijn, beantwoorden we brandende wijnvragen. Bijvoorbeeld: welke wijn smaakt lekker bij pasta? Welke bij een chocoladedessert? We praten trouwens ook over praktische zaken als de serveer- temperatuur en de vorm van het glas, of die de smaak van de wijn beïnvloeden. Antwoord: ja, dat is zo! Van alles komt aan bod in de tien podcasts.Om ideeën op te doen en nog meer van een mooie wijn te genieten. Luister, lees, eet en vooral: drink smakelijk.'

Allerhande | 2019 | | pagina 95