Ontdek de trend Het vruchtvlees neemt gemakkelijk smaken op, ideaal om mee te experimenteren Deze vrucht met z'n vlezige structuur en neutrale smaak is een van de grote foodtrends van dit jaar. Bijzonder: hij heeft de bite van vlees. Toen ik mijn bord met (wat ik dacht) rendang leeg had, kwam de kok me enthousiast vertellen dat ik een curry van jackfruit had gegeten. Wauw! Ik was om.' Fruit vs. vlees 'Maar wat is jackfruit nu eigenlijk? De groene, stekelige vrucht groeit aan bomen in Azië, Oost-Afrika en Latijns-Amerika. Voor een vrucht is-ie groot; hij kan wel veertig kilo wegen. Het rijpe vruchtvlees is zoet. Voor hartige gerechten wordt het jonge, onrijpe jackfruit gebruikt, omdat de vrucht dan nog niet zoet is, maar neutraal van smaak met een licht fris zuurtje. Het vruchtvlees heeft, eenmaal bereid, een draderige structuur, waardoor het lijkt op draadjesvlees, pulled pork of pulled chicken. Ideaal voor vegetariërs die op zoek zijn naar de bite van vlees. Het onrijpe vruchtvlees neemt gemakkelijk smaken op, dat maakt 'm heel geschikt om mee te experimenteren. Aziatisch, Mexicaans of Hollands, je kunt er veel kanten mee op.' Beroemd op social media 'Niet zo gek dat het jonge jackfruit ook in Nederland steeds populairder wordt. Sinds je ze gebruiksklaar in blik of verpakt in de winkel kunt vinden, gaan foodies los met deze nieuwe trend. Instagram staat er vol mee! Nieuwsgierig? Check #jackfruit voor een berg inspiratie.' Zelf aan de slag 'Ga je voor het eerst experimenteren met jackfruit? Kies dan voor de neutrale variant. Giet het jackfruit af en spoel de stukken het liefst af met koud stromend water. Kijk snel op de volgende pagina voor de pulled jackfruit-kerriesalade op een groentebroodje. Meer lekkere recepten, zoals vegan rendang, taco's met pulled jackfruit of vegakroketten, vind je op ah.nl/allerhande.' ONTDEK DE TREND allerhande 171 Jackfruit ANNI NIYAZIAN CULINAIR REDACTEUR weet alles van eten en wat ermee te maken heeft. In elke Allerhande vertelt ze over de nieuwste culinaire trends en ontwikke lingen. Dit keer: jackfruit. De eerste keer dat ik jackfruit at, was op Bali. Het was in een eenvoudig Indonesisch eettentje waar de geuren van heerlijk eten me naar binnen lokten. 170

Allerhande | 2019 | | pagina 86