Acht keer verhuizen in een jaar én een baby op komst. Hoe kun je in zo'n drukke tijd écht lekker kokdn met zo mifi mogelijk inspanning? De Ierse foodie Donal Skehan zocht oplossingen. KEUKENGEHEIMEN Tot 2016 leidt Donal Skehan een zorgeloos kookleventje. Thuis in Howth heeft de populaire Ierse foodvlogger en kookboeken schrijver een keuken met alle mogelijke tools en kastjes die haast bezwijken onder ingrediënten uit de hele wereld. Maar dan krijgen Donal en zijn vrouw Sofie een wild plan: ze verhuizen naar Los Angeles. 'Op zoek naar een fijn huis versleten we acht huurappartementen in twaalf maanden. Vaak met keukens met niet meer dan een paar pannen', vertelt Donal. De nieuwe situatie dwingt ze tot een nieuwe manier van koken. 'Op een gegeven moment had ik er schoon genoeg van: er moest structuur komen wat betreft de dagelijkse maaltijd. Maar hoe doe je dat in een superdruk leven?' Hij begint aan een persoonlijke zoektocht die draait om de vraag: hoe kun je in een basiskeuken écht lekker eten maken met zo min mogelijk Van boyband tot kookheld inspanning? Die vraag wordt extra actueel wanneer hun zoontje Noah wordt geboren. 'Met een hongerige vrouw en een hongerige baby is goed en gezond eten cruciaal. Alleen had ik nauwelijks tijd. Elke dag stond ik met mijn handen in mijn haar: wat moet ik maken?! Terwijl koken mijn bloody job is, haha.' Zijn inzichten verwerkt hij in Meals in Minutes. Een schot in de roos, zo leert het succes van het boek en de tv-show. 'Veel mensen zijn moe van de dagelijkse worste ling tussen werk, gezin en koken. Bij hen wil ik graag een voet tussen de deur krijgen, zodat ze niet stoppen met koken.' In Meals in Minutes geeft Donal tips voor een strakke maaltijdplanning, met toegankelijke recepten die net even wat spannender zijn. 'Ik geloof in sterke smaken, ook in eenvoudige gerechten. Doordeweekse maaltijden kunnen best saai zijn. Net als in een relatie moet je ook aan tafel de boel soms wat opschudden om het sprankelend te houden.' allerhande 115 Keuken Na een carrière als (boyband-) zanger kiest Donal Skehan in 2007 voor zijn andere grote liefde: koken. Met Jamie Oliver als grote voorbeeld begint hij een blog dat uitgroeit tot een multinationaal kookimperium met boeken, tv-programma's en een YouTube-kanaal met ruim 800.000 volgers. Donal (33) en zijn vrouw Sofie hebben een zoontje Noah en er is een tweede op komst. HOEZO TE DRUK? Wie een jong gezin heeft weet dat er op de meest gekke tijden behoefte is aan eten. Wat te doen als je te moe of te druk bent om te koken? Vul je vriezer met zelfbereide maaltijden. Zo heb je altijd een lekker, gezond maaltje paraat!

Allerhande | 2019 | | pagina 58