Ontdek de trend Maak eens een borrelplank met verschillende soorten vis, zo uit het blik. In Portugal, mal dat ze het \r ook in bijvoorbeeld Sp^e en Italië, zit vis in zó'n mooi blikje tafel zetten. Wat AJJerhandes Anni betreft een goed idee. ONTDEK DE TREND It l die kleurrijke en prachtig w vormgegeven blikjes vis zorgen voor een instant zomergevoel, vind ik altijd. Vooral in Portugal hebben ze het echt goed begrepen. Geconserveerde vis is daar een belangrijk onderdeel van de eetcultuur. Thuis, op de markt en in eettentjes, vis in blik zie je overal. Bar de conservas, zo heten de tapasachtige barretjes waar je deze heerlijke visjes kunt eten. Plekken waar ik gelukkig van word. Deze trend waait nu over naar Nederland, waardoor het imago van goedkoop gemaksvoer langzaam verdwijnt. Steeds meer restaurants zetten geconserveerde vis op hun menukaart. 'The Can bar' uit Amsterdam serveert zelfs bijna alleen maar vis zo uit het blik, met knapperig brood om te dippen. Maar ook in luxe restaurants vind je ze op de menukaart tussen de oesters en kaviaar. Lekker anders Vis uit blik smaakt natuurlijk anders dan verse vis, maar het is zeker niet minder lekker. Dankzij nieuwe inbliktechnieken is de kwaliteit door de jaren heen enorm verbeterd. Al snel na de vangst wordt de vis schoongemaakt en ingeblikt. Zelfs de voedingswaarden blijven behouden. Mijn favoriete vis in blik zijn sardientjes in goede olijfolie met knapperig brood of ansjovis als ultieme smaakmaker voor in de pastasaus. Duurzaam Door vis te conserveren voorkom je verspilling. Vangstoverschotten bijvoor beeld hoeven dan niet verloren te gaan. Daarnaast is blik een van de best recycle bare materialen. Lekker en duurzaam dus, mits je blikje het MSC- of ASC-keurmerk heeft natuurlijk. In de keuken Trek gekregen? Ik gebruik bij warme gerechten het liefst vis op olie. Die blijft namelijk lekker smeuïg. De olie uit het blikje kun je gebruiken om in te bakken of voor in dressings. Of maak eens een borrelplank met verschillende soorten vis zo uit het blik. Lekker met brood, aioli, partjes citroen en augurkjes.' allerhande141 i 140 ANNI NIYAZIAN, CULINAIR REDACTEUR weet alles van eten en wat ermee te maken heeft. In iedere Allerhande vertelt ze over de nieuwste culinaire trends en ontwikke lingen. Dit keer: vis uit blik. Vis in zo'n mooi blikje, dat wil je gewoon op tafel zetten, toch?

Allerhande | 2019 | | pagina 71