Aan de zalmlasagne van restaurant MARIO is doo oma Caterina jarenlang geschaafd, totdat-ie perfect was. Kleinzoon Alessandro en zijn vrouw Esther delen het recept trots met Allerhande. KEUKENGEHEIMEN Mario Uva, de vader van Alessandro, was een echte Italiaan die kookte vanuit zijn herinneringen. Thuis in het zuidelijke Calabrië legde zijn moeder Caterina haar ziel en zaligheid in verruk kelijke pasta's en desserts. Van haar leerde Mario al vroeg de fijne kneepjes van de traditionele Italiaanse keuken. Ze vormen nog altijd de basis van restaurant MARIO, dat al ruim vijftig jaar mensen van heinde en verre naar het Noord-Hollandse dorp Neck trekt. 'Het koken en gastheerschap zaten hem in het bloed', zegt oudste zoon Alessandro over zijn in 2013 overleden vader. Beproefde tradities en oude familierecepten zijn nog altijd springlevend in het restaurant. Een heerlijk voorbeeld is oma Caterina's lasagne al salmone, die Mario graag maakte. q H Q 9 0 9 te ck v o eH«§ Beste Italiaanse restaurant Alessandro deelt nog meer keukengeheimen 'Het is een klassieker, zowel in het restaurant als bij verjaardagen in onze familie', vertelt Alessandro's vrouw Esther. 'Een heel uitnodigend gerecht waarvan iedereen kan mee-eten. Het staat voor de gastvrijheid die bij de Uva's in de genen zit.' De smaken van nonna's lasagne zijn volgens Esther mooi in balans. 'In elke hap proef je het romige van de zalm, de kracht van de zongedroogde tomaatjes en kappertjes en de krokante pijnboom pitjes.' Ook fijn is dat iedere thuiskok hem kan maken.'Je kunt de lasagne simpel houden met een stuk brood erbij, maar mooi gesneden en met een zelfgemaakte pesto is het een prachtig feestgerecht dat we met liefde in ons restaurant serveren.' allerhande 55 De antieke rasp van oma Caterina wordt nog dagelijks in de keuken van restaurant MARIO gebruikt. IEDEREEN EET MEE Gastvrijheid zat bij Alessandro's moeder Martina, zijn grootouders en vader Mario al in de genen. Alessandro en Esther Uva zijn sinds 2008 eigenaar van restaurant MARIO. Ze namen het toen over van Alessandro's ouders. Veel veranderden ze niet aan de succesvolle formule; ze blijven trouw aan de traditionele Italiaanse keuken en het geliefde verrassings menu van zeven gangen. Met succes: dit jaar werd MARIO voor de derde keer uitgeroepen tot het beste Italiaanse restaurant van Nederland! Kijk ook eens op restaurantmario.nl. Ga naar youtube.nl/allerhande. Ook de pollepel van oma Caterina is nog steeds in de keuken van MARIO terug te vinden.

Allerhande | 2019 | | pagina 28