Pastawijzer Jasmijn Beerthuis ZOMERSE PASTA'S De beste pasta's maak je door de juiste pastabasis te kiezen. Vuistregel: hoe fijner de saus, hoe fijner de pasta die je kiest. Zo komt zowel de saus als de pasta het beste tot zijn recht. Fusilli Gnocchi Spaghetti allerhande 19 Conchiglioni Mezzi rigatoni Tagliatelle .r/it'.f: Jasmijn is chef culinair bij Allerhande. Ze is een echte Italië-gek en woonde er twee keer voor langere tijd. Ze is dol op de Italiaanse keuken vanwege de eenvoud ervan en de waarde die gehecht wordt aan goede, pure ingre diënten. 'Ik vind het héérlijk dat Italianen de hele dag over eten praten. Ze nemen het zo serieus, dat een discussie over de ultieme bereiding van een bekend streekgerecht aan de orde van de dag is. Hun leven is rondom eten gebouwd en daarmee gaan ze graag vol ledig op in het moment. Daar voel ik me wel in thuis. Hoe leuk is het dat we een hele Allerhande op de Italiaanse toer mogen maken? Maar wel op z'n Nederlands hoor, want la dolce vita is leuk op zijn tijd, maar - laat het de Italianen niet horen - met wat heerlijke Hollandse nuchterheid zet je ook geweldige pasta gerechten op tafel. En dan zonder discussie!' 18 Het fijne van fusilli is dat je de pastasaus bij elke hap proeft, omdat deze lekker tussen de vormpjes gaat zitten. Denk bijvoorbeeld aan een saus op basis van ricotta. Op basis van aardappel en bloem. Lekker met een smeuïge saus, zoals een tomaat- mozzarellasaus of met een gorgonzolasaus. Niet tegen Italianen zeggen, maar gebakken zijn ze ook top. Gedroogde spaghetti op basis van tarwe past perfect bij smeuïge sauzen met room of olijfolie. Zoals carbonara van ei en spek of supersimpel met olijfolie, knoflook en pepertjes. Deze grote pastaschelpen vragen erom gevuld te worden. Al dente gekookt vul je ze bijvoorbeeld met een kaas-kruidenmengsel. Daarna lekker met tomatensaus de oven in. Heeft z'n naam te danken aan de ribbels aan de buitenkant. Leent zich voor een lekker gevulde, stevige saus, bijvoorbeeld met worstvlees of gehaktballetjes. Tagliatelle horen in Italië bij ragu, oftewel de saus die wij Nederlanders bolognese noemen. Dus niet spaghetti bolognese, maar tagliatelle al ragu.

Allerhande | 2019 | | pagina 10