Kleurrijke creaties 3 vragen aan Manon van Essen, oprichtster van Magioni Pizza VAN DROOM TOT DELICATESSE aller inde139 Toen Manon er in haar keuken achter kwam hoeveel werk het is om van groente een goed pizzadeeg te kneden, begreep ze dat ze een goede producent nodig had. Dat komt ons als receptmakers bekend voor. Want alleen zo kan iedereen genieten van unieke keukencreaties. Manon gunt ons een kijkje in de fabriek waar haar kleurige pizza's met veel liefde en handwerk worden bereid. Het pizzadeeg, een mengsel van meel, groente en gist, wordt gekneed in een grote mengkom. 1. Wat is het geheim achter jullie pizza's? 'Zonder meer de receptuur waar ik samen met mijn team zo veel tijd en moeite in stop. De ideale mix van zo'n 40 procent groente en 60 procent meel zorgt voor zowel een krokante bodem als betere voedingswaarden.' 2. Wat is je toekomst droom met Magioni? 'Ik zou heel graag willen dat onze pizza's de standaard worden voor iedereen en overal. Omdat ze gezonder én lekkerder zijn.' 3. Hoe eet jij je eigen pizza zelf het liefst? 'Op zondag zondig ik regelmatig met een Super Green-pizzabodem die ik met tomatensaus in de oven doe en daarna bedek met vers basilicum, prosciutto en een hele bol burrata!' Machinaal worden er deegbollen van de juiste grootte gevormd. 138 Met de hand drukken de medewerkers overtollige lucht uit de pizzabodems zodat die gelijkmatig krokant worden. De gerezen deegbollen worden tot ronde pizza's gerold. In de warme rijskast zorgt de gist voor een luchtig en goed verteerbaar deeg. Via een zijdeurtje zien wij hoe snel het bakken gaat. De pizzabodems worden voorgebakken in een gloeiendhete oven. De kleur- en groenterijke Magioni-pizzabodems zijn klaar om zelf thuis te beleggen en af te bakken.

Allerhande | 2019 | | pagina 70