1 X J ia T Delicata en Tony's Chocolonely gaan samenwerken. De missie is prachtig: samen de chocoladeproductie 100% slaafvrij maken. Maar wat betekent dat eigenlijk? ZOEK HET EVEN UIT L* ^1' Vanaf nu bundelen Delicata en Tony's Chocolonely hun krachten op weg naar slaafvrije chocolade. Voor de cacao krijgen boeren een eerlijke prijs. De kracht van Tony's ai sinds 2005 zet Tony's Chocolonely zich in voor het verbeteren van arbeids- en leefomstandigheden van cacaoboeren. De organisatie beschikt hierdoor over de benodigde kennis en tools om ook andere chocoladeleveranciers mee te nemen op weg naar slaafvrije chocolade. Tony's Chocolonely werkt aan de hand van vijf principes. Zo krijgen boeren meer betaald om een beter leven op te kunnen bouwen en zijn samenwerkingsverbanden voor minimaal vijfjaar. Door de krachten te bundelen met andere merken is het mogelijk het succes van Tony's verder uit te bouwen, nu dus samen met Delicata. Noodzaak voor verandering UTZ- gecertificeerd, en had daarmee een keurmerk voor eerlijke handel op zak. Toch werd steeds duidelijker dat er meer nodig was om de problemen op te lossen. Weten waar de cacaobonen vandaan komen is de eerste stap om de situatie ter plaatse te verbeteren. Door de inkoop van de cacao duurzamer en transparanter te maken, kan Albert Heijn structureel bijdragen aan betere arbeids- en leefomstandigheden van cacaoboeren. Vaste samenwerking De cacao komt voortaan van een vaste groep boeren coöperaties in West-Afrika, waarmee Tony's Chocolonely al een tijd samenwerkt. De boeren krijgen een wettelijk vastgestelde minimumprijs voor de cacao. Albert Heijn vult dit bedrag aan zodat een leefbaar inkomen voor de boeren binnen bereik komt. Alle Delicata-chocolade die volgens de Tony's Chocolonely-principes is ingekocht, is te herkennen aan het geel- oranj e logo Samen maken we de chocolade 100% slaafvrij'. Er wordt niets veranderd aan de bestaande receptuur. In eerste instantie worden melk- en pure chocolade vernieuwd. Over een paar jaar wordt ook de witte chocolade in het project opgenomen. Kortom, dit is nog maar het begin. ZOEKT 'T UIT allerhande 131 chocolade? 130 DE 5 PRINCIPES VAN TONY'S DELICATA traceerbare cacaobonen eerlijke cacaoprijzen sterke positie voor de boeren langetermijn- samenwerking betere omstandig heden voor werknemers ■°elicsW> Dagelijks komen er vele vragen binnen bij de AH Klantenservice. Robin werkt daar en zoekt ze tot op de bodem uit. Sommige vragen speelt hij door naar Allerhande, zoals deze chocoladevraag. Met Robin mee op pad? Volg 'm op Appie Today in Robin zoekt het uit. Meer weten over de duurzame chocolade van Delicata? Scan de QR-code en start de video, of bekijk al onze repen op ah.nl/delicata. Jeroen Hirdes is verantwoordelijk voor de inkoop van chocolade bij Albert Heijn en projectleider in de samenwerking met Tony's. 'Dat we als Albert Heijn echt een serieuze stap maken om het leven van Afrikaanse boeren naar een hoger plan te tillen, vind ik stoer. We gaan ze niet vertellen hoe het moet, maar geven ze de basis voor een goede onderhande lingspositie.'

Allerhande | 2019 | | pagina 66