KEUKENGEHEIMEN Wat brood is voor Neder landers, zijn tortilla's voor ons Mexicanen', vertelt Hector Mouneu van de Amsterdamse restaurantketen Los Pilones. 'Het zijn een soort pannen koeken gemaakt van mais of bloem. Ze vormen de basis van veel gerechten.' De bekendste is de taco, een gevulde en gevouwen tortilla met verse ingrediënten en salsa's. 'Taco's zijn het kloppende hart van de Mexicaanse keuken', zegt Hector, die het woord neemt namens de broers. 'We eten ze de hele dag door. Van ontbijt en lunch via het diner tot als nachtelijke snack na het uitgaan.' De Mexicaanse taco lijkt niet op de krokante schelpen die veel Nederlanders kennen. 'De harde schelp is een Ameri kaanse uitvinding. Een soort grote nachochips die je in Mexico nóóit zult tegenkomen. Taco's horen zacht te zijn en gevuld met heerlijke ingrediënten. Dat kan van alles zijn: vlees, kip, garnalen, bonen, gegrilde cactus en allerlei soorten groenten.' Elke regio heeft zijn eigen taco. 'Mijn broers en ik komen uit Mexico-Stad en daar is de taco 'alambre' populair. We aten ze thuis vaak op zondag. Dan stak mijn vader het vuur aan en grilde hij biefstuk, groene en rode paprika's en uien. Daarover deden we de kaas. Het is een machtige taco, maar erg lekker en staat nu natuurlijk op ons menu.' De broers van Los Pilones De broers delen meer keukengeheimen! allerhande 53 De Mexicaanse broers Hector, Pedro en Juan Mouneu openen in 2001 een 'cantina Mexico' om de smaak van de echte Mexicaanse keuken naar Nederland te brengen. Inmiddels hebben ze drie restaurants in Amsterdam. Los Pilones is gespecialiseerd in taco's, enchiladas en quesadillas. Meer weten? Kijk op lospilones.com. CON LAS r MEBO,ADERl SALSA'S 'Een goede saus haalt de taco echt omhoog. Er zijn allerlei soorten, van guacamole tot een pittige chipotlesalsa. Verse, zelfgemaakte salsa is heerlijk.' TAQUERIA'S 'Taco's zijn het ultieme Mexicaanse streetfood. In Mexico-Stad heb je op elke hoek van de straat een taqueria, een barretje waar je 24 uur per dag verse taco's kunt kopen.'

Allerhande | 2019 | | pagina 27