HiERISDEIMEMNG VAN BOUILLON DEZELFDE AIS THUIS. 3 vragen aan Maarten Jansen, bouillonbaas bij Fundo Pure bouillon VAN DROOM TOT DELICATESSE allerhande 117 1. Wat is het geheim van jullie bouillon? 'Wij maken eigenlijk op precies dezelfde manier een bouillon als waarop je die thuis zou bereiden. Dit vergt naast kennis ook heel veel tijd. Daarom doen wij het voor jou in onze keuken. Onze producten zijn overigens zo geprijsd dat het niet goedkoper zou zijn om thuis zelf een bouillon te maken, dus profiteer er vooral van dat het je tijd en gemak oplevert, met uiteindelijk hetzelfde smaakvolle resultaat!' 2. Wat is nu precies het verschil tussen bouillon en een fond? 'Fond is eigenlijk iets verder ingekookte bouillon en daarom nog geconcen treerder van smaak. Een bouillon gebruik je meestal voor soepen of recepten met bouillon als basis, zoals risotto. Een fond geeft sauzen body en kun je bijvoorbeeld na het bakken van vlees of vis gebruiken om de smaakvolle aanbaksels in de pan te blussen en tot een saus in te koken.' 3. Wat is je eigen favo riete bouillonrecept? 'Gedurende de winter maanden warm ik graag op met onze drinkbouillon kip of groenten. Ik drink ze het liefst puur, met misschien een toevoeging zoals wat flinterdun gesneden plakjes champignon. Verrukkelijk! We zetten overigens alle lievelingsrecepten met bouillon of fond van onze medewerkers op onze site fundo.be.' Nauwkeurig wordt voor elk recept de juiste kruidenmix afgewogen. Verse groenten zoals wortel, prei, ui en bleekselderij gaan de kookketel in. Een echt goede bouillon maak je niet zomaar even. Je hebt er veel tijd - het duurt uren voordat een bouillon is getrokken - en aandacht voor nodig. Bij Fundo zien wij meteen dat ze van puur natuur houden. Ze gaan voor pure bouillons en voegen er bij de bereiding dan ook geen extra kleur- of smaakstoffen aan toe. Zelfs zout wordt maar spaarzaam aan de getrokken bouillon toegevoegd, zodat je de saus of soep uiteindelijk zelf op smaak kunt brengen. De bereiding bij Fundo van de vlees-, groente- en kippen bouillons is nagenoeg hetzelfde. Er worden lokale groenten gebruikt en voor de vlees- en kippenbouillons gebruikt men botten en karkassen van lokale oorsprong. Die zorgen samen met de groenten en kruiden voor een diepe smaak. 116 Tussendoor tapt men wat bouillon af om te proeven. Trots toont de culinaire man Marc ons het hele assortiment fonds en (drink)bouillons van Fundo, waarvan een flink deel exclusief bij Albert Heijn verkrijgbaar is. De potjes vol goeds zijn klaar voor transport.

Allerhande | 2019 | | pagina 59