O Het Japanse gerecht dat de wereld aan het veroveren is. Maar waar komt die trend nou eigenlijk vandaan? ONTDEK DE TREND een Michelinster! En er zijn in Japan ramenbloggers: foodbloggers die over niets anders dan ramen schrijven. Zo'n 15 jaar geleden opende de eerste ramenshop in New York. Chef David Chang heeft met zijn noedelbar Momofuku een grote bijdrage geleverd aan het groot worden van noedelsoep. We houden van soep Inmiddels zitten ook in alle grote Nederlandse steden meerdere ramenbars. Soep is ook in ons land populair. Wist je trouwens dat je ramen mag slurpen? Daardoor proefje de smaak van de soep nóg beter. Ramen is heerlijk met veel groente, zachtgegaard varkensvlees of gevogelte. Recepten met ramen 'Bij ramen draait het om tijd en aandacht en dat proefje' Ramen - een geurige smaak- explosie van bouillon, noedels en toppings - lijkt een simpele noedelsoep, maar is eigenlijk een perfect geregisseerd gerecht waar chefs met hart en ziel de beste van willen serveren. Chefs van over de hele wereld, welteverstaan. Want hoewel ramen natuurlijk van oorsprong een Japans gerecht is, schieten de ramenbars over de hele wereld als paddenstoelen uit de grond. Ook in ons eigen land. Ramenbloggers Ramen bestaat al eeuwen in Japan en is - volgens de verhalen - beïnvloed door Westerse en Chinese immigranten. Er bestaan in Japan zelfs ramenshops met allerhande 111 meer ramenrecepten. Bijvoorbeeld een vegan ramen of ramen met kip. Op ah.nl/allerhande/ramen vind je nog ANNI NIYAZIAN CULINAIR REDACTEUR 'Ramen is het ultieme comfortfood. Een kom hete bouillon barstensvol smaak, perfect gegaarde noedels en afgemaakt met toppings die de soep kleur, textuur en nog meer smaak geven. Heerlijk! De basis is een zelfgemaakte bouillon die uren op het vuur heeft gestaan. Bij goede ramen gaat het niet om dure ingrediënten, maar om tijd en aandacht, en dat proef je. Verder zijn de juiste noedels heel belangrijk. Kies het liefst voor speciale ramennoedels, deze blijven lekker stevig in je soep. Hoe ik de soep zelf het liefst eet? Met een gekookt eitje met zachte dooier, nori en fijngesneden bosui.'

Allerhande | 2019 | | pagina 56