Even voorstellen: onze experts Astrid Postma-Smeets 'Zoek een manier die bij je past!' INTRODUCTIE Deze dames gaan je helpen je eetpatroon te veranderen én te behouden. Door middel van de juiste keuzes, de (mentale) weg ernaartoe én natuurlijk lekkere recepten. Jasmijn Beerthuis 'Bereid je eten met liefde' Heidi Stiegelis 'Wees trots op elk klein succesje!' allerhande Expert Voeding Gezondheid bij het Voedingscentrum Astrid is sinds 2010 expert bij het Voedingscentrum. Ze studeerde Voeding en Gezondheid aan Wageningen University en deed promotieonderzoek bij Maastricht University. Astrid is ervan overtuigd dat iedereen een beter eetpatroon kan krijgen. 'Begin bij kritisch kijken naar wat je eet en waar het beter zou kunnen. En daarbij zijn kleine veranderingen al mooi meegenomen, zolang het maar haalbaar en vol te houden is. Je hoeft echt niet gelijk van de ene op de andere dag helemaal uit de Schijf van Vijf te eten. Begin met de veranderingen die lukken. Lukt het niet direct? Probeer het de volgende dag gewoon opnieuw met iets anders. Of maak de verandering kleiner als dat wel lukt.' Culinair expert Allerhande Psycholoog Heidi is psycholoog en expert in gedragsverandering. Ze geeft trainingen aan diëtisten, zodat ze hun cliënten ook kunnen voorzien van advies op het mentale vlak. 'Gedragsverandering is het allermoeilijkste wat er is. Ons brein houdt van vaste patronen en veel dingen gaan op de automatische piloot. Wil je je vaste patronen doorbreken, dan zul je je eerst bewust moeten worden van je gewoonten. Probeer jezelf vervolgens in kleine stappen nieuwe, gezondere routines aan te leren. Het is namelijk makkelijker iets nieuws aan te leren dan oud gedrag af te leren. Zorg wel dat je stappen haalbaar zijn, en wees trots op elk klein succesje!' Sinds dit jaar staat Jasmijn aan het roer van het culinaire team van Allerhande. In de afgelopen jaren was ze bij diverse televisieprogramma's verantwoordelijk voor de culinaire inhoud en heeft dus een enorme liefde voor eten, drinken en koken. 'Wij leven in een land waar goede, mooie producten binnen handbereik liggen. En dat is echt een luxe; maak daar dan ook gebruik van! Dus kook en eet bewust, geef de gerechten en ingrediënten de liefde die ze verdienen en neem vooral de tijd om het op te eten. Dan pas ga je lekker én gezond eten echt waarderen.'

Allerhande | 2019 | | pagina 6