Meer dan water FEITEN WEETJES Water drinken is goed voor je. Toch is het niet altijd makkelijk het ook écht voldoende te doen. Hoe zat het ook alweer met water en hoe zorg je ervoor dat je ook echt aan je dagelijkse dosis komt. Met een smaakje GOED BEZIG Water drinken Tip van Astrid Voedingsexpert Voedingscentrum 6RU/SEND Reminder Zet allerhande127 sMJ Soms wil je even wat meer drinken dan alleen water. Het bruisende mineraal water van Albert Heijn is er in verschillende varianten. Die met citroen is lekker fris voor bijvoorbeeld bij de lunch. De bloedsinaasappelvariant heeft een bittertje dat een fijne afwisseling kan zijn. AH Bruisend Mineraalwater Citroen fles 1.5 liter 0.71 AH Bruisend Mineraalwater Bloedsinaasappel fles 1.5 liter 0.72 Wist je dat de Nederlandse water bedrijven dagelijks voor 3 miljard liter zuiver, streng gecontroleerd en dus betrouwbaar kraanwater zorgen? Kraanwater heeft veel pluspunten. Het bevat geen calorieën, het tast je tanden niet aan, het is goedkoop, en overal verkrijgbaar. Het advies voor volwassenen is om per dag 1.5 tot 2 liter te drinken. Genoeg drinken is belangrijk, maar overdrijf het niet: extreem veel drinken is ook niet goed. Goed om te weten: je nieren kunnen per uur 700 ml tot 1 liter vocht verwerken. 'De hele dag voldoende water drinken een opgave? Voeg er dan eens een stukje fruit of wat kruiden aan toe. Druiven, sinaasappel of basilicum geven net even een andere smaak aan je water. Je kunt ook zorgen voor een voorraadje kruiden en fruit in de vriezer dat je zo in je glas water kunt doen. Heb je een partje citroen over, of komt die mandarijn niet op? Vries ze in in een bakje in de vriezer. Dit soort 'ijsklontjes' komt altijd van pas.' Variatie Meng water Voor koude Bubbel Water met koolzuur 's ochtends een fles water klaar. Dan schenk je jezelf sneller in. met sinaasappel en een kaneelstokje, lekker fris! Ook fijn: een mix van limoen, gember en munt. dagen: verse gember in heet water (gemberthee) heeft net even wat pittigs. heeft net wat meer body en is lekker ter afwisseling. Net wat zuurder, maar nog steeds even prima voor je tanden, trouwens.

Allerhande | 2019 | | pagina 64