4 Inhoud H 2 Een nieuw jaar, dat wil je goed beginnen. Maar hoe houd je je gezonde voornemens ook na januari vast? De redactie zit vol plannen. INHOUD Wil je een gezonde leefstijl vasthouden? De eerste week van januari lukt dat vast nog wel, maar daarna? Met de recepten en tips in deze Allerhande ga je goed op weg. ONTBIJT 54 Mag ik dan nooit meer een koekje? Allerhandes experts geven advies. 56 Homemade snacks: yoghurtbars, gepofte granen en snackgranola. 60 Feiten en weetjes zoete snacks. 61 Gezonde tussendoortjes. 66 Hoe zorg ik voor een gevarieerde lunch? Ons panel over wat er (niet) mis is met een bruine boterham met kaas. 68 Van koolwraps voor tussen de 80 Feiten en weetjes lunch. 81 Lunchproducten. Kijk snel op pag. 8 waar Astrid, Heidi en Jasmijn zich voorstellen. allerhande 5 Kabeljauw burger op een volkorenbol met coleslaw Het recept vind je op pag. 114 Goede start Jet Wieske, Allerhande Online 'Ik vind het belangrijk om goed voor mezelf te zorgen, ook door gezond te eten. Voor mij betekent dat: veel groente, een gevarieerd menu en altijd op z'n lekkerst bereid (je werkt bij Allerhande of niet). Uiteraard met ruimte om te genieten van guilty pleasures! Best lastig dat ik tijdens mijn zwanger schap veel cravings had naar ongezonde dingen en groente opeens een stuk min der lekker vond. Het kostte soms flink wat moeite om genoeg vitamientjes binnen te krijgen. Deze editie komt als geroepen nu ons kindje er bijna is! Genoeg inspiratie om weer gezond én lekker te eten. Als ik straks tenminste nog tijd heb om te eten Martine Bruynooge projectredacteur 'In januari maak ik steevast een lijst met plannen voor het komende jaar. Dit keer staan er behalve zaken van het kaliber meer op vakantie ook hoog op de wishlist: thuis gezonder en gevarieerder koken. Dat schiet er vaak bij in sinds er kleintjes zijn. In alle haast kies je toch snel je succesgerechten met pasta boven aan de lijst. Goed nieuws voor iedereen die dat herkent: dit nummer staat vol makkelijke én gezonde recepten. Tijdens het maken van deze Allerhande ben ik thuis aan de slag gegaan en heb ik een nieuwe top vijf. Op nummer 1 voor de kids? De linzenspaghetti met tomaat (pag. 109), gevolgd door de koolwraps (pag. 73) en de te lekkere yoghurtbars (pag. 58) als toetje. Dit jaar gaat het vast lukken met de plannen. Gelukkig nieuwjaar! Annelotte Stekelenburg, pro grammamanager 'December is weer achter de rug. Waar alles in die maand draaide om lekker en vaak eten, wil ik nu eettechnisch weer in het gareel en normaal doen. Maar hoe dan? Ja, dat is de spagaat waarin ik in januari vaak zit. Hoe kook ik lekker én gezond? Ook als ik haast heb? Op pag. 102 zegt Astrid van het Voedingscentrum dat ik niet de enige ben én geeft ze fijne tips hoe ik aan de slag kan. Heel fijne inspiratie om dit jaar goed te beginnen. Happy new year!' 4 Hoe belangrijk is het ontbijt nou echt? Ons panel vertelt. Goedemorgen! Van een groenteomelet tot groentesmoothie - zo ontbijt je lekker en gezond. Feiten en weetjes ontbijt. Ontbijtproducten. middag tot een salade nigoise to go - lunchgerechten die ook nog makkelijk mee te nemen zijn. DESKUNDIGENPANEL

Allerhande | 2019 | | pagina 3