Gouden gourmettips Gourmetten met kids Gourmetlucht Veiligheid Hoe zorg je dat een gezellige avond gourmetten soepel verloopt en je huis niet nog dagen naar het bakken ruikt? Een paar suggesties. Wat wil je drinken? Hete pannetjes en jonge kinde ren: dat vergt extra aandacht. Duurt het gourmetten te lang? Zet voor hen een apart tafeltje neer zodat ze even iets anders kunnen doen. Wit papieren tafelkleed erop, stiften erbij om op het kleed te kunnen tekenen, en wat schaaltjes met lekkers van de gourmet. Leuk dat gourmetten, maar de dag erna wil je er het liefst niets meer van ruiken. De gourmet- lucht kun je neutraliseren door een spons te doordrenken met azijn en op een schoteltje te leggen. Azijn neutraliseert en helpt geurtjes te verdwijnen. Nog simpeler: haal geurkaarsen en -stokjes in huis. Bepaalde kaarsen en stokjes ruiken zo sterk, dat je na een paar uur niet meer ruikt dat je de dag ervoor hebt gegourmet. Een oude, maar nog altijd succesvolle oplossing is het maken van een kruiden mengsel van de schillen van citrusvruchten, kruidnagel, nootmuskaat en een kaneel stokje. Zet dit in een laagje water op het vuur, laat een paar minuten zachtjes koken en je woonkamer ruikt in no time heerlijk kruidig. Laat de pan daarna zonder deksel afkoelen. Het gevaar van besmetting ligt bij gourmetten op de loer, omdat je met rauw vlees en rauwe vis werkt. Ga daarom verstandig met het eten om. Laat vlees, vis en gevogelte niet langer dan twee uur buiten de koelkast: maak porties, waardoor je steeds maar een deel op tafel zet en de rest nog even koel kunt bewaren. Gebruik daarnaast voor ongebakken vlees, vis en gevogelte andere vorken dan voor gebakken producten. Handig: bestel er een bijpassende gourmetwijnbox of -bierbox bij! Ga naar ah.nl/wijnbox of ah.nl/bierbox.

Allerhande | 2018 | | pagina 38