Het geheim van Chili schuilt in de natuur. Die helpt de wijnmakers van Cono Sur druiven van topkwaliteit te verbouwen. Dé basis van wijnen vol sappige fruitaroma's, waar Chili bekend om staat. Chili is een droomland voor wijnmakers', zegt Matias Rios, chef-wijnmaker bij Cono Sur. 'Ten eerste door zijn gunstige ligging. Chili is aan alle kanten beschermd tegen heftige weersinvloeden en ziekten van buitenaf. In het noorden ligt de woestijn, in het westen de Grote Oceaan, in het oosten het Andesgebergte en in het zuiden Antarctica. Daar tussenin liggen de wijngebieden. Onze druiven zijn daardoor altijd gezond. Dat is hét begin van goede wijn. Verder biedt Chili een scala aan bodemsoorten en klimaten waardoor we voor elk druivenras de ideale groeiplaats kunnen vinden.' Eigen gezicht 'Bij Cono Sur hebben we 1300 hectare eigen wijngaard, verspreid over verschil lende regio's. Elke wijngaard is anders. Op de ene plek is het warm, omdat de wijnstokken achter een bergrug liggen die de kille wind vanuit zee tegenhoudt. Cabernet sauvignon profiteert daarvan. Aan de kust is het juist aangenaam koel en daar ontwikkelen sauvignon blanc en pinot noir zich weer beter. Dankzij die diversiteit kan elk druivenras schitteren en zijn eigen gezicht laten zien. Aan de wijnen proef je dat de druiven het naar hun zin hebben hier.' Karakterwijn 'Bij de Bicicleta-wijnen gaat het om de smaak van Chili als wijnland. Van druiven uit diverse gebieden maken we soepele, sappige wijnen. In de Reserva Especial 'Aan de wijnen proef je dat de druiven het naar hun zin hebben in Chili' draait alles om het karakter van een specifieke streek. Met een glas in je hand kun je thuis door onze wijnstreken reizen. Je proeft de koelte van de kust in een opwekkende sauvignon uit Casablanca en de warme zon in een zwoele carmenère uit Cachapoal.' Intense smaken 'We hebben veel verschillende wijnen bij Cono Sur. Er is er een voor elk moment en ik hou oprecht van elke wijn, maar mijn favoriet is onze pinot noir. Die druif is zo veeleisend en eigenzinnig. Maar verbouw je hem op de juiste plek, in de bodem die bij hem past en onder goede weers omstandigheden, dan krijg je zo veel terug. Plezier, levendigheid en een intense smaak vol pittig fruit. Daar streven we naar bij Cono Sur. Ik drink hem graag bij tonijn of zalm. Fantastisch.' 218

Allerhande | 2018 | | pagina 218