O© DONNA HAY Leuk, een kookboek voor kinderen! Hoe kwam Je op dit Koken Je eigen kinderen ook? Kunnen ook echt Jonge kinderen de bakrecepten uit het boek maken?'Mijn recepten zijn allemaal eenvoudig te maken, maar het is altijd goed om erbij te blijven. Al is het maar om iets in de oven te zetten. Of als er pannen op het vuur moeten. Een aantal dingen kunnen kinderen vanaf drie jaar oud wel zelf, van ingrediënten afwegen tot beslag maken. Het volgen van een recept is ook leerzaam. Als iets niet (meteen) lukt is dat ook onderdeel van het koken en de lol. Leren gaat met vallen en opstaan, de weg ernaartoe is netzo belangrijk als het eindresultaat.' Vond Je koken vroeger als kind al leuk?'Zeker! Ik hielp mijn oma bijvoorbeeld altijd graag in de keuken. Dan bakten wc samen een taart of ik plukte kruiden in de tuin. Veel van mijn herinneringen uit mijn jeugd hebben te maken met eten.' Win: meet greet Binnenkort breng Je óók het nieuwe boek 'Modern Baking' uit. Kun Je een tipje van de Sluier oplichten? 'Voor mij is bakken een vorm van therapie, ik word er rustig van. Daarnaast is het voor mij dë manier om de mensen die ik liefheb te verwennen. In 'Modern Baking" staan al mijn zoete licvclingsgrcceptcn van dit moment Of je nu z in hebt in zoete verwennerij of in een verantwoorde snack, je vindt het allemaal in dit boek!' allerhande donna hay Donna Hay dook voor haar nieuwe boek 'Basses 10 Brilliance kids' niet alleen met kinderen de keuken in, wij mochicn ook een kijkje nemen in de keuken van Donna. Daar licl de Australi sche kok ons haar favorieten uit hei bock zien en vertelde ze er alles over. Idee? 'Ik ken zo veel ouders die mei hun handen in hei haar z in en door kinderen die slecht eten. Ik wil die ouders graag aanmoedigen om met hun kroost te gaan koken. Ik denk dal je kinderen niet vroeg genoeg kunr leren over verse producten en gezond eten. Omdat het ze bewust maakt van gezondcvocding, maar vooral ook omdat hei heel leuk is om samen wat lekkers te maken.' Wat Is Jouw ultieme tip voor koken met klds?'Dekunstisom het simpel te houden. Dus niet te veel ingrediënten gebruiken en eenvoudige technieken hanteren. Ga groenten niet ingewikkeld snijden, maar laat ze ze pellen en raspen. Groenten wassen, eieren klutsen, dat soort dingen is leuk om samen te doen. Watze ook enthousiast maakt, is samen bedenken wat je gaat eten en boodschappen doen.' 'lazckcr. Toen mijn twee zoons klein waren, gingen wc al samen de keuken in. Ik heb er altijd van genoten om samen te koken en te zien boe leuk ze het vonden om nieuwe gerechten uit te proberen. De ene keer kunnen kinderen broccoli het smerigste ooitvinden en een tijd later kunnen ze het ineens supcrlekkcr vinden. Het favoriete gerecht van mijn jon^tc is momenteel een stevige pasta met gerookte forel, dat is toch geweldig?' Donna Hay ontmoeten? Houd onze socialkanalen in de gaten. Waar let Je op als Je gerech ten bedenkt? 'Koken betekent experimenteren en als het even kan, vervang ik ingrediënten graag door een bewust alternatief. Dus gewoon meel door bockwcitmccl bijvoorbeeld. In mijn kookboek hebben de meeste recepten een bewuste twist Kinderen houden van zoetigheid, maar dat betekent niet meteen ladingen suiker. Ie kunt bijvoorbeeld heel lekker ijs maken door een paar bevroren bananen te pureren met wat Griekse yoghurt Boycsto BrUltonc» kkJsDonraHc^ (utgeverj Spectrum) C25 Verkrijgbaar D bottom Kijk op pag. 192 voor de Allerhande box meteen taart van Donna 187

Allerhande | 2018 | | pagina 187