Simpel vullen Relaxed koken recepten, maar in ons gezin is voor bereiden netzo belangrijk. Mijn man en ik koken vaak op zondagvooruit voor op doordeweekse dagen. Wc pakken grote pannen en maken flinke porties verse sauzen en andere basisgerechten, die we vervolgens invriezen. Tijdens het koken hebben we tijd om bij te praten. Dat zijn fijne momenten.' Voor Yotam raakt dit de kern van eenvou dig koken.Het gaat niet alleen om het recept, maarookom je staleo/mind. Als je gestrest bent, kun je het makkelijkste gerecht verknoeien. Het geheim van simpel koken is onderzoeken waar jij je relaxed bij voelt. Dat is voor iedereen anders. Voor de een is het een gerecht dat snel klaar is. Een ander zet liever iets in de oven om het zonder omkijken uren te laten pruttelen. En weer een ander wil zo weinig mogelijk ingrediënten. Voor al die behoeftes hebben we recepten bedacht.' 'Ik ben dol op geviide groente en wilde er graag een recept mee meteen voor in mijn boek. Ik vroeg me wel af: kan het wel in een eenveodg kookboek want het vullen van groenten is redelijk arbeidsintensief. Ik heb mezelf uitgedaagd om het toch te proberen door simpele technieken en weinig ingre diënten te gebruken. Voor mijn doen is dit gerecht vrij ingetogen van smaak maar de verse oregano en citroen zorgen voor een per fee te bdans. En het ziet er geweldig uit. Dit is een eenveodg gerecht waarmee je kunt imponeren' Als succesvol ondernemer, kookboeken- schrijver en vader van twee jongetjes weet Ottolenghi dat zelf koken en een hectisch leven lastig samengaan. 'Doordeweeks koken is complcctvcrandcrd sinds ik kinderen heb. De jongens hebben weinig geduld en eten vroeg Ons avondeten moet binnen een halfuur op tafel staan. Dat vraagt om snelle en makkelijke Noast dlcdaogse producten uit do voorroodVoit raadt Yotom elke (thuislkok aar om tc koken met typische - zoals hij het zelf noemt - 'OttolengN-ingiedónten zods zo atar. tahin en gemalen kardemom. 'Hiermee geef je ook aan gemakkelijke gerechten metce n wel smook

Allerhande | 2018 | | pagina 88