35 allerhande Allerhande bestaat 35 jaar. Dat vieren we met een 'trip down memory lane': elke maand zetten we een editie in de schijnwerpers. Wat aten we? Wat waren de trends? Wat was er nieuw in de winkel? 2001 Culinaire 0 Na een vlekkeloze millenniumwisseling haalt iedereen opgelucht adem. Wim Lex verlooft zich met knapperd Maxima, het eerste homohuwelijk wordt gesloten, de iPod en de Senseo doen hun intrede en Kylie Minogue zingt 'Can't get you out of my head'. Tot de elfde september, wanneer twee vliegtuigen zich in het World Trade Center boren en de wereld er voorgoed anders uitziet.^^^^l Op de cover van Allerhande staat in 2001 trots: uw inspirerende gids in de wereld van eten en drinken. En zo is het ook: hippe cu linaire hotspots, exotische reisreportages en rijzende sterren onder de nieuwe generatie chefs strijden om de aandacht van de lezer. Natuurlijk koken we nog steeds ook 'snel en slim' en 'De Hollandse pot', maar inspireren wordt steeds belangrijker in het blad. SWEET! Zoet mocht nog gewoon in 2001. En suiker ook! Dat waren nog eens tijden... Uiteraard vonden we in 2001 ook al dat je suikers met mate moest nuttigen, maar maakten we ons veel eerder (letterlijk en figuurlijk) dik over vetten. GEWOON BIJZONDER Het septembernummer is de tweehonderdste Allerhande die uitkomt. In vogelvlucht worden 2 decennia culinaire geschiedenis doorlopen waarbij het motto van Albert Heijn - het bijzondere gewoon maken en het gewone bijzonder - centraal staat. VAARWEL GULDEN! 2001 is het laatste jaar dat we met die prachtige gulden betalen. Om alvast te wennen aan de euro staan de prijzen in guldens én in euro's vermeld. INDIA Een hele Allerhande wordt gewijd aan India, waarbij gedetailleerd op de keukens van alle regio's wordt ingegaan: van dosa tot vindaloo. 8

Allerhande | 2018 | | pagina 8