Blussen maar ■K VAMOS MÉXICO VAN TORTILLA'S TOT TOSTADA'S 3 vragen aan Guust van den Eijnden, verantwoordelijk voor 'worldfoods' bij Albert Heijn Tortilla Eén peper, twee smaken De onrijpe jalapenopepers worden groen geplukt, met de hand gesneden en met wat azijn in een potje gedaan. Dit is een mooie, frispittige tegenhanger van de chipotle, die gemaakt wordt van dezelfde (maar rijpe) peper. Hoe pittiger, hoe lekkerder. Toch je tong verbrand? Een pepertje is zo geblust. allerhande 83 Wordt er al veel Mexicaans gekookt in Nederland? 'De Mexicaanse keuken is enorm veelzijdig en wordt daarom steeds populairder. Aan tafel kun je alles ook makkelijk naar eigen smaak samenstellen. Van rokerige chipotle tot heerlijk frisse salsa en niet te vergeten al die verschillende wraps.' Waarom hebben jullie voor familiemerk La Morena gekozen? 'Hiermee brengen we authentiek Mexicaans eten naar Nederland. Van generatie op generatie worden door de familie de beste pepers, bonen en kruiden verwerkt tot heerlijke producten waarmee je het land proeft. Daarom ben ik trots op deze samenwerking.' Hou je zelf van de Mexicaanse keuken? 'Echt Mexicaans heb ik pas net ontdekt. Het is behalve lekker ook gezond. Zelf vind ik een (volkoren)tortilla gevuld met bonen en gehakt heerlijk, makkelijk en zo klaar. Thuis eten wij vaak Mexicaans op vrijdag met het hele gezin. Ik merk dat mijn twee kleine kinderen veel meer groente eten als ze zélf aan de slag kunnen gaan.' EETCULTUUR De regio Puebla en de gelijknamige stad barsten van de kerken. Zo nu en dan zie je in de uitbundige kerkversieringen elementen terug van de vroegere Azteken, de Mexicaanse indianen die ook land bouwproducten vereerden. Bij een pittige maaltijd past een fris doordrinkbaar bier. blik 50 cl 0.65 HOMEMADE Mexicanen persen bij voorkeur hun eigen tortilla's. Gelukkig voor ons biedt La Morena naast pepers, salsa's en bonen, ook een selectie zachte tortilla's, die je kunt vullen of krokant kunt bakken of roosteren en daarna beleggen met allerlei lekkers (tostada).

Allerhande | 2018 | | pagina 83