9 La Morena (1) werd in 1970 opge richt door de familie Ayala. Hun missie? Authentieke familierecep ten met lokale ingrediënten voor heel Mexico beschikbaar maken. In de koloniale stad Puebla zien we hoe de lekkernijen worden gemaakt. La Morena - letterlijk 'de brunette' - verwijst naar de heilige Maagd van Guadalupe. Bijna even heilig is de jalapeno, een peperfamilie waarvan zowel de onrijpe groene als de rijpe rode vruchten worden gekoesterd (2, 3). Deze laatste worden in de zon gedroogd en op hout gerookt (4) en heten daarna 'chipotle'. In de fabriek worden de donkere, gerookte chili's puur in een pot gestopt of verwerkt tot heerlijke saus (5,6). Wie de zoete rooksmaak en milde pikantheid van echte chipotle proeft, verliest - net als wij - zijn hart aan de pittige dame op het oranje potje (7). 3 vragen aan Casio Ayala (20), jongste telg van de La Morena-familie Hoe zou jij de sfeer binnen La Morena omschrijven? 'Het is één grote familie, waarin we samen door ambachtelijk werk de lekkerste en beste producten maken. De passie en overgave van iedereen zorgen voor het home made-gevoel van ons merk.' Wat is je favoriete product? 'Ik ben verslaafd aan onze Bayo-bonenspread met chipotle. Zacht en smeuïg van structuur, maar met pit!' Wat is je toekomstdroom? 'Ik hoop snel mijn culinaire studie (Le Cordon Bleu, een gerenommeerde Franse culinaire opleiding, red.) af te ronden, zodat ik zelf aan de slag kan met het ontwikkelen van nieuwe topproducten.' 78

Allerhande | 2018 | | pagina 78