HOT CHICKS Pass the Peas is een funknummer van de band de JB's. Voor mij gaat dat over ongemakkelijke momenten aan tafel. Een plotselinge stilte, een verkeerde opmerking. En dat iemand dan zegt: "Pass the peas (geef de erwten door)." Oftewel: we gaan lekker eten. Het staat voor mijn gevoel bij koken en eten. Dat je mensen samenbrengt, het fijn hebt met elkaar. Nadeel aan de naam Pass the Peas is wel dat iedereen denkt dat ik iets met erwten doe, terwijl ik fried chicken en Caribisch soulfood maak.' Voordat Tonny Wilbers (46) in 2013 begon met zijn foodtruckavontuur, kookte hij twintig jaar in restaurants. Op Curagao raakte hij in de ban van de Caribische en Surinaamse keuken. 'Ik ben een witte Amsterdamse Limburger die gek is op tropisch eten en hiphop, soul, funk en jazz', grinnikt hij. 'Die liefdes vloeien samen in mijn truck. Ik doe meer dan alleen kip bakken. Een festival is voor mij een optre den. Uit mijn speakers knalt fijne muziek en ik probeer mensen blij te maken. Bij Pass the Peas kun je lekker met z'n allen in een schaal grijpen met crispy kipstukjes en zelfge maakte sauzen. Samen aan een grote tafel, zoals ik vroeger op zondag deed met mijn familie in Limburg. Alleen dan wel met een Caribische twist.' Tonny Wilbers van Pass the Peas Fried chicken allerhande 61 Ik probeer mensen blij te maken' MOOISTE FESTIVALMOMENT 'Mijn eerste festival was de Rollende Keukens, vijf jaar geleden. Mijn vader had met vrienden de kar gebouwd. Ik zie hem nog staan stralen toen er een rij blije gezichten voor de truck stond. Onvergetelijk.' FRIED CHICKEN 'Fried chicken is een klassieker in het zuiden van de VS. Mijn vriendin at het ooit bij een soulfood restaurant in Atlanta en stuurde me een foto. Ik was nieuwsgierig en ben recepten gaan zoeken. Daarna heb ik een maand geëxperimen teerd met marinades en kruiden. Vrij weinig Nederlanders kennen fried chicken, maar het is écht een gaaf gerecht. Ook voor thuis. Het werk doe je een dag van tevoren met een lekker drankje en muziekje erbij. Als je familie aan tafel zit, hoef je alleen nog te frituren.' 'Ik laat de kip 24 uur staan in een marinade van ui, knoflook, hete pepers, zout, suiker en karnemelk. De volgende dag wentel ik de kip door een mengsel van bloem en kruiden en laat ik 'm een paar uur drogen op een rekje of groot bord in de koelkast. Dat zorgt voor een extra knapperige korst.' Op ah.nl/allerhande vind je Tonny's recept voor fried chicken. Een festival is voor mij een optreden' LEUKSTE FESTIVAL 'Het breakdancefestival IBE in Heerlen is voor mij de ultieme maatschappij. Alle culturen en alle kleuren lopen er met elkaar en iedereen danst de hele dag. Hiphop is een grote liefde. Het is mijn publiek, het zijn mijn mensen. Na een dag koken doe ik graag een dansje mee.' 'Als je kip in karnemelk marineert, wordt die lekker mals'

Allerhande | 2018 | | pagina 61