0 Hoe doe jij het? Het eten op festivals wordt steeds beter, origineler en exotischer. Proef het ook, maar dan gewoon thuis, en vier deze laatste zomerweken heerlijk en relaxed! Festivalfood met je handen eten? Deel je foto's op Instagram met ^allerhande en maak kans op een foodworkshop. Festivalfood Eva van Heije, redacteur online 'Zeg je zomer, dan zeg je festival. En zeg je festival, dan zeg ik: foodfestival! Chillen met een drankje in de zon. Lekker slenteren, de foodtrucks en creatieve concepten bekijken en zo veel mogelijk proeven. "Gouwe ouwe" saté of falafel, de in Nederland nog relatief onbeken de padrónpepers, fried flatbread óf twists op klassiekers, zoals loaded fries, oreo-churros of een vegan donut... Ik wil alles uitproberen en ontdekken! De inspi ratie gaat mee naar huis, waar ik het beste van de foodfestivals lekker zelf maak. En het opeet op mijn balkon. Met een drankje. In de zon. P.S. Het recept voor loaded fries vind je op pag. 47, dat van oreo-churros en padrónpepers op ah.nl/allerhande.' Colette de Volder, culinair redacteur 'Zomer en festivals; een onlosmakelijk duo tegenwoordig. Waar het tien jaar geleden nog een beetje behelpen was met het eten op die festivals, zijn ze tegenwoordig een fantastische plek om culi-inspiratie op te doen. Zeker de festivals die helemaal over eten gaan. De foodtrucks zijn als paddenstoelen uit de grond geschoten en h et a a nb od i s ove r- weldigend. Iedereen, van veganisten tot vleesliefhebbers, kan er zijn hart ophalen. Dat gevoel hebben we ook in dit nummer van Allerhande pro beren te creëren. Zo kun je dat zomerse, lekkere festivalgevoel ook naar je eigen huis en tuin halen. Dus blader 'm door, doe inspiratie op en probeer eens iets nieuws. Enjoy!' Monique Overbeeke, contentcoördinator Allerhande 'Voor mij staat een festival gelijk aan muziek, zon, vrien den, veel lachen en natuurlijk lekker eten. Ik vind het fantas tisch om langs al die foodtrucks te strui nen. Wat ik meestal doe - en daar is niet iedereen blij mee - is eerst heel langzaam een rondje lopen. En daarna beslis ik pas wat ik ga eten. Het komt dus ook wel eens voor dat we daardoor bijna twee rondjes lopen, met honger, haha. Mijn favoriet deze zomer? Pizzacone! Nieuwsgierig? Het recept vind je op ah.nl/allerhande.' 4

Allerhande | 2018 | | pagina 4