O MY SUSHI Tijdens zijn studie in Rio de Janeiro passeert Selwyn Maan (36) 's avonds laat een temakeria. 'Mensen stonden op straat heel relaxed sushirollen te eten, die binnen vers voor hun neus gerold werden. Dat beeld is mij altijd bijgebleven.' Na zijn studie gaat Selwyn aan de slag als ingenieur, maar na zeven jaar besluit hij het roer om te gooien. In 2013 begint hij samen met Querijn Hollemans (34) een temakeria op wielen, Meneer Temaki. Veel keukenervaring hebben Selwyn en Querijn niet, maar door te bluffen krijgen ze de kans op een festival. 'Twee dagen voor de start rolde ik mijn eerste temaki door een video op YouTube te bekijken. Ik was er apetrots op.' Inmiddels is Meneer Temaki bijna een miljoen sushirollen verder en hebben ze twee restaurants. 'Je hoeft echt geen Japanse chef te zijn om goede sushi te maken. Het draait om goede en verse ingrediënten, een paar slimme technieken en vooral veel aandacht.' Selwyn Maan van Meneer Temaki over... temaki! MENEER TEMAKI allerhande 117 'Een temaki is een opgerold zeewiervel in de vorm van een frietzak. Daarin stop je sushirijst, verse vis, groente of fruit. Je eet een temaki uit de hand. Idee: zet als je vrienden of familie op bezoek krijgt alle ingrediënten op tafel en laat iedereen zijn eigen temaki rollen.' thilsitoAwémü v C n wij er altijd als maken kost veel ten alle vis zorg- Ik houd van die eerst een serene voor de storm.' TERIYAKI ZALMHUID Gebakken zalmhuid is een van mijn favoriete ingrediënten. Snij de huid van een zalmmoot met ongeveer een halve centimeter vlees erbij. Smeer 'm in met teriyakisaus en bak 'm krokant in een pan met wat geurloze olie.' CRISPY SUSHI 'Bij een goede temaki is het zeewier knapperig. Rol de norivellen daarom altijd met droge handen en verspreid de sushirijst erover zonder te drukken. Zo voorkom je je dat er vocht in het zeewier trekt.'

Allerhande | 2018 | | pagina 117