35 allerhande0 Allerhande bestaat 35 jaar. Dat vieren we met een 'trip down memory lane': elke maand zetten we een editie in de schijnwerpers. Wat aten we? Wat waren de trends? Wat was er nieuw in de winkel? 1998 VAN DE KAART De AH Bonuskaart m wordt geïntroduceerd. Iedereen kan deze kaart krijgen en daarmee profiteren van korting op zo'n 400 Bonusaanbiedingen per maand. REVOLUTIONAIR Charlie Trotter, Amerika's beroemdste chef in dit decennium, was zijn tijd ver vooruit met deze plakken van geroosterde bloemkool met broccolisap. Wereldklasse, met maar 4 ingrediënten. En nog steeds hip, kijk maar op pag. 28. GROENE JONGENS De courgette - in de jaren 70 in ons land geïntroduceerd - is inmiddels volledig ingeburgerd. We doen er steeds vaker bijzondere dingen mee. Dat geldt voor heel veel groentesoor ten. We eten ze rauw in een salade, pureren ze in een soep of roosteren ze met kruiden in de oven. HIP: SUSHI De nieuwste culinaire rage (zeer in trek bij trendsetters uit Londen en New York) is sushi! Speciaal voor Kerstmis en oudjaarsavond kun je bij Albert Heijn sushisets bestellen en afhalen. Geleverd met stokjes én gebruiks aanwijzing. 1998 is een jaar met veel drama: de hele wereld hoort Bill Clinton 'I did not have sexual relations with that woman' zeggen, en onze geliefde Prins Claus werpt tijdens een speech zijn stropdas demonstratief op de grond. We zingen uit volle borst 'Ik ben mezelf niet of al die jaren nooit geweest' mee met Acda en De Munnik (zonder precies te weten waar het over gaat), en de megatearjerker Titanic krijgt 11 Oscars. Allerhande krijgt de uitstraling van een echt lifestyleblad met glamour en een internationaal gevoel, met onder meer reisreportages vol hippe tips en trendy adresjes. Ook de recepten worden steeds wereldser en multi- cultureler, en soms ver hun tijd vooruit; shared dining deden we al in 1998, alleen noemden we het 'parade van gerechtjes'. Bijna niet voor te stellen: ah.nl zit nog maar net op het grote onbekende internet, met een maar liefst wekelijks wisselende homepage! 8

Allerhande | 2018 | | pagina 8