KEUKENGEHEIMEN Mijn favoriete manier om mosselen te eten? Ik haal ze na het koken graag eerst allemaal uit hun schelp. Het vlees gooi ik in een brede pan met een goede saus erin. En als ik in een gekke bui ben, gooi ik er ook nog een hand frites en mayo overheen.' Voor Josh Selter is koken met mosselen veel meer dan het vertrouwde zwarte pannetje met een stuk prei en wortel. In zijn restau rant Mossel Gin probeert hij de Zeeuwse schelpdieren sexy te maken voor een nieuwe generatie. 'Tachtig procent van de Neder landse mosselen gaat naar België en Frankrijk en de Nederlanders die ze eten, zijn meestal wat ouder. Ik wil jongeren prikkelen ook eens een pannetje te proberen.' Daarom experimenteren Josh en zijn koks volop met smaken. Van een Thaise variant in pittige kokoscurry met sereh tot mosselen in een rijke Franse roquefortsaus. Ze presenteren hun gerechten in mooie, koperen pannen samen met hippe gin-tonics. 'Met mosselen kun je ook thuis heel makkelijk een eetfeestje bouwen. Je zet zo'n sissende en stomende pan met van die prachtige schelpen op tafel en iedereen kan aanvallen en proeven. Keukenrol erbij, lekker met je handen eten en genieten van al die waanzinnige smaken.' Het verhaal van Mossel Gin Stap voor stap zien hoe je mosselen bereidt? allerhande 87 In 2014 openen Josh Selter en zijn compagnon Wouter ten Velde hun restaurant Mossel Gin op het terrein van de Amsterdamse Westergasfabriek. In een sfeer vol oud ketelhuis serveren ze mosselpannetjes en gin-tonics in allerlei spannende smaken. Naast mosselen hebben ze meer lekkers uit de zee, zoals oesters, scheermesjes en een visfrikandel speciaal. GIN MAYO 'Dit sausje hebben we zelf ontwikkeld. Het is cocktailsaus nieuwe stijl op basis van Zaanse mayo met Bobby's Gin uit Schiedam. Sinds vorig jaar is onze gin mayo in een tube in een klein aantal Albert Heijn- winkels te koop.' Gin Mayo 1.59 Ook als je niet van mosselen houdt, kun je terecht bij Mossel Gin. Voor een ander soort visgerecht, of natuurlijk een lekkere gin-tonic. Bekijk dan onze kookles mosselen op YouTube. ZEEUWSE KUST 'Een bevriende chef-kok nam me ooit mee naar een prachtig stukje dijk bij Neeltje Jans. Aan de ene kant liggen er de schelpen in het water, aan de andere kant kun je een pannetje bestellen. In één oogopslag zie je de hele cirkel van teelt naar bord. Die pure manier van eten spreekt me erg aan.'

Allerhande | 2018 | | pagina 87