Deze maand: alles om van het alledaagse juli-leven een relaxed en smakelijk feestje te maken. In de achtertuin, op het strand of onderweg naar een vakantiebestemming! Anni Niyazian, culinair redacteur 'Vega of vegan eten saai? Echt niet! Gelukkig hoeft het tegenwoordig ook geen gedoe te zijn, want er komen steeds meer producten op de markt die je een handje helpen. Ik vind het onwijs leuk om te experimenteren met plantaardige gerech ten waarbij je vlees en zuivel niet mist. Mijn tip: gebruik veel kleur en let op struc tuur. Verschillende soorten groente, ver se kruiden, noten en peulvruchten helpen je daarbij. Zomer to go In dit zomerse num mer gaan we voor vega(n) fastfood met vlees- en visvervan- gers. Kijk snel op pag. 72. Meer inspiratie? Kijk op ah.nl/ allerhande/vegan.' Sjoerd Bos, vormgever 'Er is niets lekkerder dan buiten in de zon eten. Helaas heb ik zelf geen tuin of bal kon, maar wel de luxe van een groot park op een steenworp afstand van mijn huis. In de zomer maak ik daar maar al te graag gebruik van. Ik vind het leuk om wat gerechtjes zelf te maken, zoals hapjes en dips. Maar ik ga net zo makkelijk voor gemak, dus er gaan ook maaltijdsalades, fruit en kant-en-klare spiezen mee. En een koud Mexicaans biertje, want dat mag echt niet ontbreken bij een park-barbecue. Alles in de koelbox, wegwerpbarbecue onder mijn arm en gaan!' Imme Heestermans, Allerhande Box 'Zodra het lekker weer is, ben ik het liefste buiten. Ontbijt, lunch en avondeten doe ik dan veel vaker buiten de deur. Of ik maak thuis iets lekkers klaar en neem het mee "on the go". In de zomer sta ik liever niet al te lang in de keuken. Gezonde en makkelijke maaltijden: dat is waar ik dan zin in heb. Voor de recepten op pagina 92 heb je maar 5 ingrediënten nodig en ze zijn zó klaar. Die ga ik dus zeker maken. Des te sneller kan ik neerploffen in het park met vrienden of lekker eten aan het water. Heerlijk genie ten van de zomer!' 4

Allerhande | 2018 | | pagina 4