Om de rijpheid, sappigheid, stevigheid, het suikergehalte en de kleur te testen, werken er ook veel agrarische ingenieurs bij Murgiverde. Manuel: 'De rol van deze zogenaamde teeltspecialisten is belang rijk. Ze staan de telers van begin tot eind bij en geven advies. Zij zorgen ervoor dat de kwaliteit constant is en blijft. Zijn de meloenen stevig, hebben ze een mooie vorm en kleur en - het belangrijkst - smaken ze goed?' Dat vindt hij meteen ook het meest bijzondere aan het bedrijf: dat alle belangrijke functies worden ver vuld door telers. Manuel: 'Ook hoger in de organisatie. Ik ben CEO en boer tegelijk. Alleen op deze manier kun je volgens ons zo perfect mogelijke producten telen.' 1400 HECTARE KAS Per jaar worden er bij Murgiverde acht miljoen kilo cantaloupemeloenen en twintig miljoen kilo watermeloenen gekweekt - waarvan zo'n vijftien procent voor Albert Heijn. Het bedrijf is dan ook immens groot. Manuel: 'Het zijn eigenlijk vier bedrijven bij elkaar. Na twee fusies zijn we in 2009 als grote coöperatie verdergegaan. We hebben achthonderd leden, allemaal familiebedrijven, met in totaal 1400 hectare aan kassen, waar naast meloenen bijvoorbeeld ook komkommer, paprika en tomaten worden verbouwd.' Meer met meloen Maak eens frisse meloenlimonade. Pureer 200 g gesneden water-, cantaloupe- of galiameloen met een staafmixer. Verdeel crushed ice over 2 glazen (wikkel ijsblok jes in een theedoek en sla ze fijn met een deegroller) en schenk hier het meloensap bij. Leng eventueel aan met wat (bruis)water. 42

Allerhande | 2018 | | pagina 42