3 vragen aan Massimo Marasso wijnmaker van AH Excellent Selectie Pinot grigio Pinot grigio is een fantastische zomerwijn. In geur en smaak barst-ie van het zomerfruit als meloen, perzik en nectarine, maar ook kenmerkend zijn de geur en smaak van citroen en peer. Tegenover al dat fruit staat ook nog een prettig zuurtje en meestal heeft de wijn een niet al te hoog alcoholpercentage. Afkomst bepaalt smaak Welke smaken en andere kenmerken overheersen, wordt bepaald door het land of de streek waaruit de wijn af komstig is en door de wijnmaker. Een Italiaanse pinot grigio smaakt daardoor anders dan een Chileense of Zuid- Afrikaanse variant. Door z'n fruitige en frisse karakter voegt pinot grigio zich naar verschillende smaken Borrelwijn Pinot grigio voegt zich door zijn zowel fruitige als frisse karakter naar verschil lende smaken. Je kunt er dus gerust diverse borrelhapjes bij serveren, waaron der Italiaanse antipasti zoals bruschette. Vis Aziatisch Pinot grigio staat ook bekend als een lekkere wijn bij vis en Aziatische smaken. Met name pinot grigio's die afkomstig zijn uit iets noordelijkere wijnstreken, zoals Noord-Italië, ontwikkelen meer citrus- achtige smaken van limoen en citroen. Dat biedt een lekkere tegenhanger voor wat vettere vissoorten als zalm in sushi of sushisalade. Ook de oosterse smaken van gember, wasabi en sojasaus gaan perfect samen met pinot grigio. allerhande Goede combi's PINOT GRIGIO Kun je iets vertellen over de druiven voor deze wijn? 'Ze komen uit Treviso, Veneto (Noord-Italië). Samen met de wijnboeren bepalen we het ideale oogstmoment. We plukken de druiven iets vroeger dan normaal. Ze bevatten dan verfijnde zuren en minder suiker, waardoor het alcoholgehalte in de wijn relatief laag blijft.' Waardoor heeft de wijn zo'n fruitige smaak? 'Dat komt onder andere doordat we de druiven tijdens het hele proces van wijnmaken koel houden. Ook zorgt de rijping in roestvrij stalen vaten voor het behoud van de fruitige smaak.' Wat kun je erbij eten? 'De wijn is droog en fris, maar ook zacht en is lekker als glas op zich, maar ook bij mais, kip of vis van de barbecue.' PINOT GRIGIO DEILE VENEZIE - fats** tok 141 Pinot grigio? Heerlijk met bijvoorbeeld bruschettetrio (boven) of sushisalade (rechts). Ga voor de recepten naar ah.nl/allerhande.

Allerhande | 2018 | | pagina 141