O ONTDEK DE TREND 'Je kunt zeewier zelfs meekoken in soep' Seedburger Nóg meer zeewier Duurzaam Een andere reden om meer zeewier te eten, is de toekomst van onze planeet. De wereldbevolking groeit en landbouw gronden en zoet water zijn schaars. Wieren groeien in de zee, zijn makkelijk te telen en je hebt er weinig energie en geen kunstmest of bestrijdingsmiddelen voor nodig. Het is dan ook niet vreemd dat wetenschappers zeewier zien als voedsel van de toekomst. Voor de Nederlandse regering reden om vijf miljoen euro te investeren in duurzame teelt. Als het goed is, zullen er snel langs de Noordzeekust zeewierboerderijen komen en gaan wij steeds vaker genieten van al dat lekkers uit zee. In Nederland weten we niet zo veel van zeewier eten. Anders dan in bijvoorbeeld Japan, China, Frankrijk en Ierland kennen wij geen culinaire traditie met groenten uit de zee. Wier staat voor de meeste Nederlanders gelijk aan nori: het groene velletje om je sushi. Maar als je verder kijkt, blijkt de bodem van de zee een tuin vol lekkers. Zilt zoet Dulse, bijvoorbeeld. Als je deze rode alg bakt, heeft-ie iets weg van spek. De zoetige wakame is ideaal voor een salade of knapperige loempia's. En kombu vormt de basis van de veganistische Dutch Weedburger, die al jaren furore maakt op festivals en sinds dit jaar te koop is bij Albert Heijn. Kortom, met zeewier kun allerhande 117 ANNI NIYAZIAN, CULINAIR REDACTEUR: 'Met zeewier koken is makkelijker dan je denkt. Gebruik eens hele norivellen om je zalm mee in te pakken en vervolgens te bakken of te stomen. Of scheur de vellen in stukjes en strooi over je salade. Ook wakame kun je op verschillende manieren gebruiken. Schep op het laatst door noedels of voeg, voor een knalgroene kleur, toe als je viskoekjes maakt. Daarnaast kun je zeewier ook meekoken in een vegan bouillon voor een heerlijke, hartige smaak. Kijk voor recepten op ah.nl/ allerhande/zeewier.' 500 EETBARE SOORTEN Met hun bladeren, wortels en stengels lijken ze op planten, maar eigenlijk zijn zeewieren grote algen. Er zijn ongeveer 500 eetbare soorten, die uit het wild worden geoogst, maar ook worden gekweekt. Bekende zeewieren? Nori, wakame, kombu/kelp, dulse, zeesla, zeespaghetti en arame. Koken met zeewier? Check op ah.nl/ allerhande/videos de receptvideo van het zalmpakketje met zeewier en noedels. je heerlijk koken. Daarnaast bevatten sommige soorten nuttige voedings stoffen, zoals vezels, eiwit, vitaminen en mineralen.

Allerhande | 2018 | | pagina 117