J, - Nu de dagen zo lekker lang en - met een beetje mazzel - warm zijn, geven wij een officieel BBQ- alarm af. Deuren en ramen dicht, barbecue aan! OP DE COVER Steek de barbecue aan. Snijd 300 g biefstuk in blokjes van 3 x 2 cm en doe in een kom. Voeg 1 el diced chipotle in adobo sauce (potje, La Morena) toe en schep om. Laat 15 min. mari neren. Rijg de biefstuk aan 4 spiesen. Bestrijk 350 g groene asperges met 1 el olijfolie en gril 5 min. op de barbecue. Keer regelmatig. Gril ondertussen de bief stukspiesen in 3-4 min. medium. BBQ-tijd! Jord Althuizen, BBQ-master 'Wat ik doe na een week volop met barbecueën bezig te zijn op de zaak? De barbecue thuis aansteken natuurlijk! Paar vrienden erbij of lekker met mijn gezin in de tuin genieten. Ik stook het vuur alvast op, terwijl onze doch ters met blote voeten elkaar achtervolgen in het gras. Samen aan tafel in de tuin, terwijl de ondergaande zon op je gezicht straalt, is toch wel genieten op zijn best. Van elkaar en de BBQ.' Nanda de Beer, beeldredacteur Allerhande 'I loooove barbecueën! Heerlijk in de tuin met vrienden of familie. En natuurlijk met goed vlees. Ik ben geen fan van worstjes, geef mij maar luxe vlees, zoals lamskoteletten en ribeye. Al zie ik bij mezelf wel een verschuiving: ik leg ook steeds meer vis en groente op de bar becue. Wel altijd aan gevuld met een goede salade. Marokkaanse salade met tomaat, paprika, komkommer, ui, peterselie en munt is een van mijn favo rieten. Gemaakt met groenten en kruiden uit mijn eigen moestuin.' Jet Wieske, manager Allerhande digitaal 'Zodra de zon gaat schijnen, gaat bij ons de BBQ aan. Nu we verhuisd zijn van een stadsappartement naar een huis met een tuin, kunnen we ons BBQ-hart helemaal ophalen. Naast mooie stukken geroosterd vlees of vispakketjes vinden we het ook tof om te experimenteren met groenten. Zoals gegrilde avocado of een hele bloemkool van de BBQ, met verrassende kruiden en toppings. Als je bij Allerhande werkt, zit je gelukkig nooit om inspiratie verlegen!' 4

Allerhande | 2018 | | pagina 4