'In de Loire moeten we inspelen op de wisselende omstandigheden om goede druiven te kunnen oogsten' WIJNTOER FRANKRIJK** De sauvignon blanc-druif heeft een uitgesproken karakter. Hij wordt op diverse plekken verbouwd, wat zorgt voor een grote diversiteit aan smaken. Toch herken je altijd de grassige aroma's en de knisperende zuren. De Sauvignon uit het departement Touraine (Loire) is heel fruitig en licht. Hij komt van zanderige klei, van wijngaarden die tussen de Loire en de Cher liggen. Hij is licht en fris, met appel, wat citrus en minerale tonen. Alles is in balans, daarom drinkt hij zo makkelijk.' Aan het woord is Noël Bougrier, de producent van onze AH Excellent Sauvignon Touraine. 130 jaar in de Loire De familie Bougrier verbouwt al sinds 1885 druiven in de Loire. Noël leerde het vak van zijn vader en inmiddels werkt zoon Nicolas ook in het bedrijf. Hij is van de zesde generatie. Noël: 'We zijn tussen de wijn stokken opgegroeid. We kennen de streek door en door en weten wat we van bepaalde wijngaarden kunnen verwachten. We bezitten zelf 100 hectare wijngaard in Touraine en verder betrekken we druiven van boeren uit de streek. Met hen bespreken we regelmatig de aanpak in de wijngaard om tot druiven van een hoge kwaliteit te komen.' Elk jaar anders 'Het weer in de Loire is niet stabiel. Wij hebben koelere en warme zomers, maar we willen altijd rijpe druiven met frisse zuren. In de wijngaard moeten we inspelen op de wisselende omstandigheden om goede druiven te kunnen oogsten. Daar ligt elk jaar de grote uitdaging, geen jaar is gelijk. Wanneer moeten we snoeien, hoe moeten we snoeien, wanneer oogsten? In de kelder kunnen we wel iets aanpassen, maar wat je binnenhaalt, vormt de basis.' AH Excellent 'De ene sauvignon is droger met meer zuren dan de ander. Door wijnen van verschillende wijngaarden te mengen, kun je nuances aanbrengen. Samen met de inkopers van Albert Heijn hebben we een wijn met wat mildere zuren uitgezocht. Hierdoor is de AH Excellent Sauvignon Touraine nog altijd heel fris, maar heeft hij een zachte, ronde nasmaak. Lekker bij zomersalades, vis van de barbecue en, favoriet bij ons in de streek, bij zachte geitenkaas.' allerhande 141 LOIRE TOURAINE Noel Bougrier en zijn zoon Nicolas zijn beiden werkzaam in het familiebedrijf Familie Bougrier met 100 hectare aan wijngaarden. FAMILIE BOUGRIER De familie Bougrier zit al 130 jaar in de wijn. Hun eerste wijnhuis, Domaine Guenault, werd in 1885 in Touraine opgericht. In 1995 besloot de huidige directeur Noël Bougrier uit te breiden. Hij wilde alle bekende loirewijnen produceren, van Muscadet in het oosten tot Sancerre in het westen van de streek. Daarvoor heeft hij 3 kelders verspreid over de Loire gebouwd waar de wijnen worden gemaakt en waar ze rijpen. Het hart van het bedrijf is nog altijd in Touraine, daar waar Noëls betovergroot vader ooit begon en waar de AH Excellent Sauvignon Touraine vandaan komt.

Allerhande | 2018 | | pagina 141