Tips om je veggie-grillskills op te vijzelen. Groente grillen is een eitje. Groenten die snel gaar worden, zoals paprika, tomaat en mais, kun je grillen op de directe methode: op een rooster pal boven de hittebron. Stevige groenten, zoals wortel, hele knolselderij en (zoete) aardappel, gril je beter indirect: boven dat deel van de (gesloten) barbecue waar geen kooltjes liggen. Dan kunnen ze rustig garen zonder dat de buitenkant te zwart wordt. Stevige groenten hebben langer nodig om gaar te worden. Om de tijd te verkorten, kun je ze voorkoken of in kleinere stukken snijden. Spiesen maar Champignons, asperges, plakken ui, stukken venkel en spruitjes kunnen ook prima op de barbecue. Je voorkomt dat ze door het rooster vallen door ze aan een spies te rijgen. Of liever nog twee spiesen, want dan kun je ze makkelijker keren. Groenten combineren? Kies dan soorten met min of meer dezelfde bereidingstijd. Slim snijden Snijd groenten liever in plakken dan in stukken. Plakken zijn sneller gaar. Sappig en smakelijk Courgette, aubergine en paddenstoelen drogen op de barbecue snel uit. Door ze te marineren in een marinade met olie blijven ze sappig en krijgen ze extra smaak. Een half uurtje marineren is perfect. Heb je die tijd niet? Bestrijk de groenten dan voor of tijdens het grillen met olie. Handige hulp voor alle groenten: een (aluminium) grillschaal! Met zo'n schaal voorkom je dat de groenten door het rooster in de kooltjes vallen. De bodem van een grillschaal is zo gemaakt, dat de hitte de groenten goed kan bereiken en vrijkomend vocht via gleuven wordt afgevoerd. Zo kunnen de groenten m i - 122

Allerhande | 2018 | | pagina 122