KEUKENGEHEIMEN In een goede burger proef je bij elke hap alle ingrediënten en smaken', zegt Olaf Oldenburg. 'Dat is een kwestie van goed combineren van zoet, zuur, bitter en hartig. De kunst van goed koken is weglaten en dat geldt zeker ook voor een burger. Gebruik niet veel ingrediënten, maar zorg dat wat je kiest vers is én van goede kwaliteit.' De perfecte runderburger staat of valt voor Olaf met de keuze van het vlees. 'Gebruik liever geen kant-en-klaar gehakt: dat bevat te weinig vet. En juist dat vet geeft de meeste smaak en zorgt ervoor dat je burger sappig blijft. Ga voor kwaliteitsvlees met voldoende vet, zoals ribeye of entrecote. Dat is wat duurder, maar proefje ook terug.' Maar met alleen goed vlees ben je er nog niet. 'Je moet het vlees met liefde behandelen. Een burger is geen gehaktbal. Kneed het vlees niet te hard en sla het zeker niet plat met een spatel. Gebruik je vingertoppen om een luchtig mengel te maken. Hoe losser het vlees, des te malser je burger.' Ook de dikte is belangrijk. 'Een ideale burger is tussen de anderhalve en twee centimeter dik. Als je hem te dik maakt, weet je bijna zeker dat het vlees na het bakken vanbuiten droog en vanbinnen rauw is. Doodzonde!' Het verhaal van Ter Marsch Co allerhande 67 In 2014 opent Ter Marsch Co een restaurant in de Rotterdamse Witte de Withstraat. Chef-kok Olaf Oldenburg heeft ervaring in sterrenkeukens en gebruikt zijn kennis om culinaire burgers te maken. In 2015 wordt zijn 'Burgeresse' uitgeroepen tot de beste hamburger van Nederland. Ook viel het team van Ter Marsch Co in de prijzen tijdens het World Food Championships in Amerika (de WK hamburgers maken). Ter Marsch Co zit ook in Amsterdam en dit jaar komt er een vestiging in Parijs. termarschco.nl GUILTY PLEASURE Olaf: 'Ik ben opgegroeid met bananenmilkshakes van McDonald's. Je wilt niet weten wat erin zit, maar op een of andere manier zijn ze zó lekker.' Een hamburger eten met een slab om? Kan ook bij Ter Marsch Co. Leuk alternatief voor het traditionele servet. Olaf: 'Ik houd van Japanse messen. De prachtige lemmeten, het dunne staal, die ultrascherpe snijkanten alles straalt liefde en vakmanschap uit.' VOOR DE VEGGIES Deze vegaburger zorgde voor heel wat discussies bij Ter Marsch Co. Het restaurant staat tenslotte vooral bekend om z'n vlees. De burger is gemaakt van mais, witte bonen, tomaat en dragon. Hij wordt geserveerd met biet, rode ui, kaascrème, zoetzure komkommer en kruidenyoghurt. Die móet je proeven!

Allerhande | 2018 | | pagina 67