Met de zomer in aantocht willen we weer lichter eten en borrelen in de tuin. En barbecueën, dat willen we ook. Inclusief borrelhapjes, mocktails en een saladebar. Clarina Hustinx, eindredacteur Allerhande 'Als het ook maar even kan, ben ik buiten. Het liefst de hele dag, dus ook met het eten. Op warme dagen gooi ik 's morgens vroeg de deuren open en ontbijt ik in de eerste zonne stralen. En ook na een flinke wandeling, lunch ik lekker in de tuin met een salade. Want dat is wat ik dan graag eet. Salades zijn licht, fris en je kunt elke dag weer een andere samen stellen. Als er vrienden komen eten, staat er, f De saladebar naast allerlei andere dingen, ook altijd een grote schaal salade op tafel. Laat maar komen, die zomer!' Martijn Hartwig, vormgever Allerhande 'Het is supercliché, maar als man ben ik echt fan van barbe- cueën. De geur van gegrild vlees staat voor mij synoniem voor de zomer. En hoewel ik soms ook midden in de winter de kolen opstook, smaakt alles 's zomers beter. Burgers blijven mijn alltime favorite. Er gaat niets boven een sappige burger. Wel zelfgemaakt, zoals de 'meester' het op pag. 68 ook doet. Olaf Oldenburg van restaurant Ter Marsch Co weet wel wat lekker is. Zijn burgers zijn niet voor niets bekroond met allerlei prijzen. Dus zijn recept ga ik zeker proberen deze zomer.' Monique Overbeeke, contentcoördinator Allerhande 'Zon en salade: dat vind ik zo'n goede combi! Als 't buiten weer warmer wordt, eet ik liever wat lichter, ook omdat we dan vaak later op de avond eten. Ik probeer graag nieuwe recepten uit. Zo staat nu regelmatig een salade op het menu die we vorig jaar op Lipsi, een klein Grieks eilandje, aten. Met olijven, feta, rode ui, verse kruiden, lams oor en watermeloen. Zo lekker! Wat ik ga proberen uit deze Allerhande? Zeker een van de nieu we Sla&-varianten van pag. 100, die zien er zo kleurrijk uit!' 4

Allerhande | 2018 | | pagina 4