|V ONTDEK DE TREND 'Zo lekker, je mist de alcohol echt niet' Bier zonder alcohol of met een laag alcoholpercentage wordt steeds populairder. Dat was in 1989 wel anders. In dat jaar maakte Youp van 't Hek het alcoholvrije bier van een fabrikant belachelijk en het bier werd daarna nauwelijks meer gedronken. Echte biersmaak Sinds 2010 is de consumptie van alcoholvrij bier maar liefst verdriedubbeld. Dit bier smaakt tegenwoordig dan ook echt naar bier en steeds minder naar een zoet (fris)drankje. Dat de smaak zo is verbeterd, zal eraan hebben bijgedragen dat steeds meer mensen vaker en op meer momenten om alcoholvrij bier vragen. Na het sporten, maar ook op vakantie, tijdens festivals en op het terras. Glaasje op, lekker rijden Ook worden we met z'n allen bewuster en vinden we een gezondere levensstijl belangrijk. Zo belangrijk, dat het oorspron kelijk wat suffe imago van no of low-alcohol- bier anno 2018 is achterhaald. Zeker nu de smaak niet meer onderdoet voor gewoon bier. En helemaal als je nog moet rijden. Alcoholvrij bier smaakt tegenwoordig ook echt naar bier in plaats van naar frisdrank Meer alcoholvrij? allerhande 117 Anni Niyazian, culinair redacteur: 'Bewust borrelen is een van de opkomende dranktrends van 2018 en dat is allesbehalve saai. Het aanbod van drankjes zonder alcohol of met een laag alcoholpercentage is enorm gegroeid. Alcoholvrij bier kenden we natuurlijk al, maar wat dacht je van cider, huisgemaakte ijsthee, kombucha of craft soda's? Craft soda's zijn anders dan de klassieke fris dranken. Ze hebben vaak bijzondere smaken. Denk aan vlierbloesem of gember. Deze opvallende smaken in combinatie met het bruisende van de koolzuur maakt dat je drankjes mét alcohol niet mist. Proost!' Een lust voor het oog én lekker: tropische drankjes op basis van soda, limonade of fruitige cider. Neem er gerust nog een! Virgin bloody mary, raspberry dream, strawberry celebration... Alcoholvrije cocktails hebben vaak de meest exotische namen. Zelf mixen? Check de recepten op de themapagina ah.nl/allerhande/zonderalcohol. Ook op festivals kun je tegenwoordig terecht voor een verfrissend low alcohol-drankje.

Allerhande | 2018 | | pagina 117