Weetjes WIT VS. GROEN LEUK EN HANDIG Dun vs. dik Wat is het verschil tussen witte en groene asperges? Hoe bewaar je ze? Dat en meer lees je op deze pagina. BEWAREN Grillen: genius-tip Het verschil tussen witte en groene asperges? De zon! Witte asperges groeien bedekt en hebben geen zon gezien. Groene asperges groeien onbedekt en krijgen daardoor een groen kleurtje. Dat heeft gevolgen voor de smaak. Witte asperges hebben een delicate, zoete smaak; groene asperges smaken meer uitgesproken met wat grassige tonen. Dunne asperges (groene, maar ook witte) zijn afkomstig van jongere planten en wat minder uitgesproken van smaak. Ze zijn geschikt om rauw te eten. Witte asperges moet je wel altijd eerst schillen. Je kunt de asperges vervolgens in linten schaven, voor in een salade met venkel, radijs en kipfilet bijvoorbeeld. Wikkel asperges zonder ver pakking in een vochtige theedoek en bewaar ze in de koelkast. Asperges blijven zo 2-3 dagen goed. Vind je het handig asperges van tevoren te koken voor later gebruik, laat ze dan afkoelen in het kookvocht en bewaar ze hierin in de koelkast. Zo drogen ze niet uit en blijft de smaak behouden. Een leuke techniek om asperges te bereiden: grillen. Groen of wit? Probeer allebei! Kies niet te dunne asperges, schil de witte soort (de groene soort hoeft niet geschild te worden) en verwijder bij zowel de witte als de groene asperges de houtige onderkant. Leg steeds 4-5 asperges naast elkaar op een werkvlak. Steek overdwars 2 satéprikkers door alle asperges; de eerste prikker net onder de aspergekopjes, de tweede prikker aan de onderkant. Zo blijven de asperges bij elkaar en kun je ze gemakkelijk keren tijdens het grillen. Steek er eventueel partjes citroen of plakjes spek tussen. Besprenkel de asperges met olie en gril ze in 6 min. beetgaar. Keer regelmatig. Bi. AH Verspakket aspergesoep 850 g Kijk voor de actuele prijs in de winkel.

Allerhande | 2018 | | pagina 50