Leve de keukenkoning( in) Cooking is fun, want vanaf nu geven we je nóg meer tips en trucs bij het koken. Dus tover je keuken om tot speelparadijs met diverse tomaattechnieken, de lekkerste Koningsdag-recepten en veel meer. GEPIMPTE SOEP VAN DE COVER Door een kleine make-over wordt een simpel soepje (heerlijke geroosterde-tomaten soep, zie pagina 30) dé ster van de avond. Het enige wat je nodig hebt, is room en wat verse kruiden. Want wat barista's met koffie doen, kun jij met soep! Check de video op ah.nl/ allerhande/soup-art. Rutger Anema, manager Allerhande 'Echt oer-Hollands, Koningsdag! Wat een heerlijke dag is dat. Iedereen is vrij en we trekken eropuit, weer of geen weer. De handelsgeest komt massaal bij 'ons Nederlanders' naar boven en het lijkt wel of iedereen een beetje ondernemer wordt. We ruimen weken van tevoren onze zolders op en gaan samen met de kinderen op de vrijmarkt staan. Lekker eten op zo'n dag is natuurlijk belangrijk, dus duiken we al vroeg de keuken in. Ook leuk: samen met de kids iets verzinnen en maken wat ze vervolgens kun nen verkopen, zoals Koningsdag-cupcakes voor vijftig cent. Wel jammer dat ze van het verdiende geld aan het einde van de dag thuiskomen met weer een tas vol rommel...' Anandi Grefkens, digitaal redacteur 'Ik wil mezelf geen keukenkoningin noe men, maar ik probeer wel altijd te schitteren in mijn eigen keuken. Toen ik studeerde, heb ik mezelf leren koken. Of eigenlijk leren experimenteren. Ik gooi vaak gewoon ingrediënten die ik lekker vind in mijn boodschappen- kar en dan kijk ik uiteindelijk thuis wat ik ervan kan bakken, braden, koken, grillen, etcetera. Recepten volg ik eigenlijk nooit precies. Er is altijd wel een ingrediënt dat ik vervang of een stap die ik oversla. Zo geef ik toch mijn eigen twist aan gerechten. En die twist valt natuurlijk ook weleens tegen, maar koken is net als het leven: van fouten kun je leren!' Marlous van Sikkelerus, eindredacteur 'Ik hou van Koningsdag! Jarenlang 'runde' ik samen met een vrien din een eetkraampje bij de feesttent in ons dorp. Met homemade saté bijvoorbeeld, en koninklijke burgers. Het was superleuk om mensen van onze gerechten te zien ge nieten. Tegenwoordig sta ik op Koningsdag zélf in de rij bij zulke kraampjes. Voor een snack bij de borrel of een cakeje met limo voor de kids. Er zitten soms echt pareltjes tussen, waarbij je direct proeft dat het met veel liefde is gemaakt. Hopelijk worden die keuken- prins(ess)en ook zo blij als ze ons zien smullen van hun gerechten.' 4

Allerhande | 2018 | | pagina 4