'Een smoothie met pindakaas? Ik sta er niet meer van te kijken' MEER TRENDS? Meer pindakaas allerhande 43 ONTDEK DE TREND Pindakaasinnovaties zijn een echte hit; een hit die voortvloeit uit de notentrend. De meeste ongezouten noten leveren ijzer en vitaminen E en B1. Omdat ze beschermen tegen bepaalde hart-en vaatziekten en bovendien het LDL- cholesterolgehalte (slecht voor de bloed vaten) verlagen, heeft het Voedingscentrum noten opgenomen in de Schijf van Vijf. Experimenteren Foodbloggers waren de eerste die met zelfgemaakte 'nut butters' aan de haal gingen. Ze maakten spreads van amandelen en cashewnoten en experimenteerden met zelfgemaakte pindakaas, waar ze allerlei ingrediënten aan toevoegden. Toen ook kleine producenten bijzondere pindakaas recepten gingen ontwikkelen, haalde de trend ook de supermarkt. Extra grof of creamy, met en zonder stukjes, crunch, light, met rozijnen, zonnebloempitten, honing-chili, trassi (garnalenpasta) of cranberry-kaneel: je vindt het allemaal in de schappen. Meer dan broodbeleg Dat we met z'n allen bewuster worden van wat we eten, zou de populariteit van pindakaas ook deels kunnen verklaren. Er zit immers minder suiker in dan in zoet broodbeleg zoals jam of hagelslag. Maar de tijd dat we pindakaas alleen op ons brood smeren, is voorbij. Foodbloggers voegen pindakaas toe aan hun overnight oats, het gaat in dressings voor salade, wordt gemengd door ijs en gebruikt in koekjes, brownies en andere zoetigheid. En het lijkt ook geen bevlieging. Wanneer een product een eigen nationale dag krijgt - afgelopen 24 januari was het 'nationale pindakaasdag' - dan weet je dat de trend een blijvertje is. Anni Niyazian, culinair redacteur: 'Karamel zeezout is bijna overal lekker bij. Ook in pinda kaas! En daar kun je eindeloos mee variëren. Zoet, zout en hartig: wij lieten ons erdoor inspireren voor de smeuïge vulling van chocolade-lava cakejes. De keuze aan pindakaassmaken is enorm en daarmee multi- inzetbaar. Wij staan niet meer te kijken van een smoothie met pindakaas. De lijn van Mister Kitchen, met onder meer chocola de en amandel-speculaas, is zowel uniek als ontzettend lekker. Mijn favoriet met kokos-maple is ook een prima basis voor een snelle satésaus of als dressing door een noedelsalade. Kijk voor lekkere recepten met pindakaas op ah.nl/ allerhande. Ik zeg: probeer en proef het eens zelf.' Op het YouTube-kanaal Appie Today gaat Albert Heijn in Ontdek de Trend op zoek naar de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van eten en drinken. Denk behalve aan de pindakaasgekte bijvoorbeeld aan haute frituur en next level tosti's. Nieuwsgierig? Bekijk de video's op appietoday.nl. Taart, salsa, dressing en ander lekkers met pindakaas? Kijk op ah.nl/allerhande voor de nieuwste recepten. Van deze heerlijke lavacakejes met pindakaas is een kookvideo. Handig! Calve Calvé WKUAKAA-- Crunchy, extra smeuïg, met pecannoten, kokos of chocolade: er is een pindakaas voor elke smaak.

Allerhande | 2018 | | pagina 43