Brouwerij 't IJ BROUWCURSUS Van een kraakpand naar een badhuis: de locatie van brouwerij 't IJ is minstens zo bijzonder als de eigenzinnige biersoorten. Als songwriter schreef componist Kaspar Peterson ooit het nummer 'Je loog tegen mij' voor de band Drukwerk. Toen hij tijdens een vakantie in België kennismaakte met de Belgische bierstijlen, bevielen die hem zo goed, dat hij grootse plannen maakte. Met de verdiensten van de hitsingle besloot hij in 1985 in Amsterdam speciaalbieren te gaan brouwen. Brouwerij 't IJ zag het levenslicht. Het eigenzinnige Amsterdamse speciaalbier dat Kaspar aanvankelijk nog in een kraak pand brouwde, sloeg al snel aan. Op zoek naar een grotere locatie stuitte hij op het leegstaande Gemeentelijk Badhuis Funen, vlak bij molen De Gooyer. Het proeflokaal en terras groeiden uit tot een ontmoetingsplek en het bier begon ook buiten de hoofdstad naam te maken. Na ruim twintig jaar deed Kaspar de brouwerij van de hand. Nieuwe eigenaren Bart Obertop en Patrick Hendrikse openden een tweede brouwlocatie en introduceerden sindsdien allerlei nieuwe bierstijlen, zoals de IPA en verschillende pale ales. Cursist Gert (50): 'Heerlijk: twee dagen ondergedompeld worden in het brouwproces. Als bierfan houd ik met vrienden regelmatig een bieravond. Zien we ergens een bijzonder bier, dan verdiepen we ons in de soort en het verhaal erachter. Natuurlijk wordt er dan ook geproefd. Bij brouwerij 't IJ mochten we, na de uitgebreide en enthousiaste uitleg over de rol van water, mout, hop en gist binnen het brouwproces, de tweede dag zelf meehelpen. Aftappen, meekijken in het lab, bottelen en proeven van het bier dat we zelf hadden afgevuld. Mijn favoriet? De Struis, een stevig, biolo gisch, donker bier. De rijping hiervan gaat nog door in de fles en het bier krijgt daar door een nog intensere smaak.' fles 33 cl 2.05 fles 33 cl 2.49 allerhande139 BROUWERIJ 'T IJ IJWIT Lichtkruidig witbier met een heerlijk frisse smaak. BROUWERIJ 'T IJ COLUMBUS Stevig, amberkleurig, biologisch bier met een bitterzoete smaak.

Allerhande | 2018 | | pagina 139