Mellow yellow MISTER KITCHEN 3 vragen aan Philip Bonke, verantwoordelijk voor wijn en aperitieven bij Albert Heijn. MISTER KITCHEN SELECTEERT Ook naar Sicilië Het Italiaanse eiland Sicilië heeft zowel culinair als cultureel veel te bieden. Er gaan het hele jaar door vluchten naar luchthaven Catania, waardoor je er ook buiten de hete zomers prima terechtkunt. Syracuse is een gezellige, historische haven stad en net ten zuiden van de stad vind je tussen de citroenbomen het gezellige La Casa di Melo van boerin Chiara, waar je kunt logeren én dineren. Wat te doen met de citroen? De schil maakt het verschil. Bewaar Li Limoncellow en Li Crema in de koelkast en de traditionele limoncello in de vriezer. Serveer ze (ijs)koud! Zelf eens prob allerhande109 HIGH VERSUS LOW Naast de Li Limoncellow en de Li Crema Limoncellow cream (14.5%, dus 'low' in alcoholpercentage) die bij Albert Heijn verkrijgbaar zijn, maakt Fiorito ook lemon infused rum (40%) en de traditionele, sterkere limoncello (31%), die internationaal onderscheiden is: lekker voor bij het dessert of bij de koffie. De laatste twee zijn verkrijgbaar bij Gall Gall. Op fiorito.nl vind je meer recepten om met Fiorito te mixen of te koken. Het is natuurlijk eeuwig zonde om de geschilde citroenen weg te gooien. Ze gaan daarom direct na het schillen naar een Nederlandse fruitperser die het smaakvolle sap verwerkt in lekkere vruchtensappen en -smoothies. Waarom Limoncellow van Fiorito? 'Wij werken niet alleen met de grote merken samen, maar hebben ook oog voor kleinere makers met vernieuwende, kwalitatieve drankjes. Li Limoncellow van Fiorito past daarnaast perfect bij de groeiende vraag naar likeuren met een lager alcoholpercentage, de zogenaamde likorettes.' Drink je het zelf ook? 'Jazeker, ik heb thuis zowel de Limoncellow als de Crema- variant koud staan. Ook om vrienden na een gezellig diner te laten proeven waarmee ik me zoal bezighoud.' Heb je zelf iets met Italië? 'Als kind ging ik regelmatig naar Italiaanse steden op vakantie. Maar pas via een Italiaanse studievriend kreeg ik echt iets van de eetcultuur mee.' Bekijk meer recepten v limoncello op ah.nl/all

Allerhande | 2018 | | pagina 109