'Probeer ook eens een hartige topping' Elke woensdag een wafel! MEER TRENDS ONTDEKKEN? In 1958 stond Vlaming Maurice Vermeersch met een wafelkraam op de Wereldexpo in Brussel. Men moest er nog even aan wennen, maar zes jaar later was de wereld er klaar voor. Op de Expo van '64 in New York werden zijn wafels met aardbeien en slagroom dé hit van de tentoonstelling. De New Yorkers vielen massaal voor de zoete snack. Wafelgekte Ruim zestig jaar later zijn wafels wéér hot. Op foodfestivals kun je er niet omheen en overal ter wereld schieten wafelbars als paddenstoelen uit de grond. Je ziet ze in alle soorten en maten. Wafels in de vorm van een hart of een pizzapunt, of gemaakt van kleurrijk beslag met bijvoorbeeld spinazie of rode biet. En dan torenhoog belegd met hartige toppings. Alles kan: belegd met kaas en tomatensalsa, met cheddar, avocado en ontbijtspek of met ricotta en rauwe ham. Als zoetekauw kun je je hart ophalen aan de vernieuwende 'wafflepops', wafels op een stokje gedipt in choco en ander zoets. De wafel kan dit jaar dus eigenlijk niet meer ontbreken op je paastafel. allerhande 97 Anni Niyazian, culinair redacteur: 'Eigenlijk zijn ze zo al lekker, maar met een goede topping worden wafels pas echt onweer staanbaar. En daarbij geldt: niets is te gek. Ga je voor de klassieke zoete versie met bijvoorbeeld een bol ijs? Of juist voor hartig hip met kip of kaas? Wist je trouwens dat er verschil zit in wafels? De iets dikkere en zwaardere Luikse wafel eet je vaker zo, terwijl de lichtere Brusselse variant ideaal is om te beleggen. Op ah.nl/allerhande vind je een lekker basisrecept. Zelf verschillende zoete en hartige toppings uitprobe ren? De paasbrunch is er een ideaal moment voor.' Toppingtip hartig Ricotta rauwe ham geroosterde gehakte pecannoten en honing. Toppingtip zoet Slagroom kersenvlaaivulling chocoladesaus en geroosterd amandelschaafsel. Met wafelkoning Desmond maakten we een reeks recepten waar je wild van wordt. Check ook de leukste wafelfoodhacks en -ideeën op Instagram: #wafelwoensdag. Op het YouTube-kanaal Appie Today gaat Albert Heijn in Ontdek de Trend op zoek naar de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van eten en drinken. De wafel bleek vorig jaar zomer al dé foodtrend. En het moet gek lopen wil jouw favoriete topping er niet bij zitten. Bekijk de video op appietoday.nl. Welke foodtrends schreeuwen nog meer om aandacht en waar kun je niet omheen? Je ziet het op Appie Today! ZACHT EN ZOET Duo Penotti Amandel Melk Dubbel lekker op een warme wafel. Tijdens de Wereldtentoonstelling van 1958 in Brussel maakte de wereld kennis met Begische wafels.

Allerhande | 2018 | | pagina 97