KEUKENGEHEIMEN Als iemand je kan leren bakken, dan is het Robèrt wel. 'Heb je nul ervaring? Dan is het slim om het jezelf makkelijk te maken. Kies voor ingrediënten die gedeeltelijk af zijn. Bladerdeegplakjes uit de diepvries zijn een goed alternatief voor zelfgemaakt deeg. Als je er een abrikoos uit blik op legt, tover je zo een lekker gebakje uit de oven. Het belangrijkste is dat je het leuk gaat vinden. Als je de smaak te pakken hebt, kun je de volgende stap zetten. Bijvoorbeeld een goed bakboek aanschaffen. Tip, koop een school boek voor banketbakkers. Daarin staan alle verhoudingen en technieken beschreven. Als je de basis van een recept goed in de vingers hebt, kun je vanuit die kennis gaan variëren en experimenteren. Een belangrijk element van goed leren bakken, is gevoel krijgen met de oven. Mijn geheim is extra heet voorverwarmen. Staat in een recept voor appeltaart dat je op 170 °C moet voorverwarmen? Zet de oven dan gerust op 200 °C. Wanneer je de koude taart erin zet, zakt de temperatuur flink en moet de oven weer opwarmen. Dat komt de taart niet ten goede. Begin lekker fel en stel de oven pas in op de juiste temperatuur wanneer je gerecht erin staat. Zo verhoog je de kwaliteit.' Meesterbakker Robèrt van Beekhoven allerhande 57 Geboren: 11 juli 1961 in Oisterwijk Privésituatie: Relatie met Pirjo de Winkel Carrière: Robèrt groeit op in de bakkerij van zijn vader, die hij in 1989 overneemt. Na enkele jaren sluit hij de zaak om zich verder te ontwikkelen. In 2010 wordt hij - samen met Rudolph van Veen - als eerste Nederlander beëdigd als Meester Patissier en twee jaar later ook als Meester Boulanger. Robèrt is jurylid van Heel Holland Bakt en schrijft meerdere bakboeken. Sinds eind 2014 heeft hij weer een winkel in Oisterwijk, Bij Robèrt, waar 62 mensen werken. Robèrt heeft onder meer een lijn met eigen bakproducten die ook bij Albert Heijn te koop zijn. www.bijrobert.nl GUILTY PLEASURE 'Mijn probleem is dat ik alles lekker vind. Ik eet net zo graag een kipsaté als een sterrendiner.' Wat ligt er altijd in je koelkast? 'Groente, kaas en een fles witte wijn.' Favoriete bakgerecht 'Worstenbroodjes. Dat is de Brabander in me. Iedereen wordt blij van worstenbroodjes, het is echt feelgood eten.'

Allerhande | 2018 | | pagina 57