Antwerpse Brouw Compagnie BROUWSCHOOL Deze Belgische brouwerij blies het historische streekbier Seef nieuw leven in. Antwerpen kende eeuwen geleden vele lokale bieren die in de loop van de tijd verdwenen. Zo was Seefbier ooit het meest gedron ken bier van de stad. Zelfs zo populair dat een deel van Antwerpen, de Seefhoek, ernaar vernoemd is. Toen de brouwerijen van weleer verdwenen, verdween ook het Seefbier. Het unieke en legendarische bier werd bijna honderd jaar niet gedronken. Tot brouwer Johan van Dyck van de Ant werpse Brouw Compagnie het oorspronke lijke recept opspoorde en het bier in 2012 weer tot leven bracht. Vorig jaar bouwde de compagnie met de steun van crowdfunders - waarvan een groot deel uit Nederland - een nieuwe brouwerij in hartje Antwerpen. De brouwerij is vrij toegankelijk voor publiek en je kunt er vele 'oude' en nieuwe bieren ontdekken. Cursist Marianne (30): Mijn vriend heeft me bier leren waarderen. Ik vind het superleuk om onbekende speciaalbieren te proeven. Het was dan ook bijzonder leuk om te gast te zijn bij de Antwerpse Brouw Compagnie en het enthousiasme en de gemoedelijkheid van de werknemers te mogen ervaren. Johan heeft ons in geuren en kleuren verteld wat er nodig is om van water, gist, hop en mout bier te maken. Natuurlijk hebben we zelf bier gemaakt én geproefd. Door zo diep het proces in te duiken, ga je echt op andere manieren bier proeven. Ik let nu veel meer op smaken en aroma's. Mijn favoriet? Een lekker koud Seef Bootjes bier met een lichtbittere smaak van gember en koriander.' allerhande SEEF BIER Antwerps troebel blond bier met een frisbittere afdronk. flesje 33 cl 1.79 SEEF BOOTJES BIER Zeer kruidig met gember en koriander. flesje 33 cl 1.99 137

Allerhande | 2018 | | pagina 137