'Door de temperatuurverschillen overdag en S nachts ontwikkelen de druiven levendigefruitige aroma's' WIJNTOER The Falcon, een sauvignon blanc uit de AH Excellent Selectie, komt uit het beroemde wijngebied Marlborough. De smaak? Tintelfris en fruitig, boordevol passievrucht en limoen. Voor de AH Excellent Selectie-wijnen zoeken de wijninkopers van Albert Heijn samen met wijnmakers altijd naar bijzondere wijnen die karakteristiek zijn voor de streek. The Falcon is er zo een. Wijnmaker Rebecca Wiffen: 'We zochten hiervoor naar wijngaarden die druiven leveren met verfrissende, sappige zuren en aroma's van versgemaaid gras, passievrucht en citrus. Want dat is typerend voor een goede, lekkere sauvignon uit Marlborough. In een van die wijngaarden zagen we een valkennest. Daar hebben we de wijn naar vernoemd.' Schone lucht en veel zon Nieuw-Zeeland bestaat uit een noordelijk en een zuidelijk eiland met een totale lengte van ruim 1600 kilometer. Er zijn daardoor wel klimaatverschillen, maar een gemeen schappelijk kenmerk is de invloed van de zee. Geen enkele wijngaard ligt verder dan 120 kilometer van de oceaan. Marlborough ligt in het noordoosten van het zuidereiland en is omgeven door water. De wind vanuit NIEUW- ZEELAND zee zorgt voor koele nachten en blaast de lucht schoon, waardoor de zon volop kans krijgt om te schijnen. De druiven ontwikkelen dankzij deze unieke combinatie expressieve aroma's en knisperende zuren. Maximaal profiteren Rebecca Wiffen groeide op in Marlborough en specialiseerde zich als wijnmaker in sauvignon blanc. 'Hij is uniek door zijn pittige zuren en intens grassige en exotische smaak. Nergens anders vind je zo'n sauvig- non. In de wijngaarden leiden we de druivenplanten langs verticale stokken omhoog, zodat de bladeren en trossen vrij hangen. Die ruimte zorgt ervoor dat ze maximaal van het zonlicht profiteren en zich volledig ontwikkelen. Ook de wind kan er zo makkelijk bij. De frisse luchtstroom voorkomt schimmel in de wijngaard.' Smaakgarantie 'Wijn maken blijft altijd spannend', weet Rebecca. 'Het weer trekt zich natuurlijk niks van ons aan. Als wijnmaker moet je daarop inspelen. Er wordt voor dit oogstjaar in Marlborough extreem warm weer voorspeld. Zoals het er nu uitziet, starten we twee weken eerder dan gewoonlijk met plukken. We hebben wijngaarden aan de kust en ook iets meer landinwaarts, waar het wat warmer wordt. Hierdoor beschikken we over druiven met een verschillend suiker- en zuurgehalte en een scala aan aroma's. Die uit Awatere Valley in het zuiden van het wijngebied zijn bijvoorbeeld grassiger en groener, terwijl die uit Waihopai Valley - meer landinwaarts - vol passievrucht zitten. We mengen de druiven zo, dat de smaak van The Falcon op een constant niveau blijft.' allerhande133 Wijnmaker Rebecca Wiffen Marlborough

Allerhande | 2018 | | pagina 133